Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Zestawy szkolne dla nastolatków. Czym różnią się od produktów dla dzieci?

Zestawy szkolne dla nastolatków. Czym różnią się od produktów dla dzieci?

Produkty przeznaczone dla dzieci i nastolatków to ważna gałąź biznesu. Mimo że zwłaszcza najmłodsi sami w zasadzie nie dysponują środkami finansowymi, to jednak mają spory wpływ na decyzje zakupowe rodziców. A w sprawach, które bezpośrednio dotyczą samych dzieci, ich głos bywa wręcz decydujący. Dzieje się tak między innymi przy wyborze szkolnej wyprawki. W tym przypadku dzieci zwracają jednak uwagę przede wszystkim na wygląd poszczególnych elementów oraz to, czy wpisują się one w aktualne trendy i sympatie ich rówieśników. By wszystkie części wyprawki były do siebie dobrze dopasowane, coraz więcej rodziców decyduje się na zakup zestawów szkolnych. Choć mogłoby się wydawać, że to rozwiązanie popularne przede wszystkim wśród najmłodszych, nie brakuje również gotowych zestawów szkolnych dla nastolatków. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Czym takie zestawy różnią się od tych przeznaczonych dla maluchów?

Zestawy szkolne dla nastolatków - jakie są ich atuty?

Zestawy szkolne czasami są nazywane po prostu plecakami z wyposażeniem. Pod tym pojęciem z rzadka kryją się komplety akcesoriów przydatnych na lekcjach plastyki czy też artykułów do pisania, ale najczęściej chodzi o większe elementy, takie jak piórniki czy zestawy śniadaniowe. Decydując się na zakup zestawu szkolnego wybieramy opcję spójną wizualnie. A to dla nastolatków - zwłaszcza dziewcząt - ma niebagatelne znaczenie. To popularne rozwiązanie szczególnie wówczas, gdy dziecko ma konkretne zainteresowania związane z filmem, sportem czy innymi bohaterami mass mediów. Wówczas bowiem markowy zestaw z ulubionymi postaciami często zyskuje walor kolekcjonerski.

Oszczędność czasu

Z punktu widzenia rodzica decyzja o zakupie zestawu szkolnego to oszczędność czasu. Podpowiadając nastolatkowi takie rozwiązanie przyspieszymy proces zakupowy. Wzorów i motywów zdobiących zestawy szkolne jest oczywiście całe mnóstwo. Mimo wszystko jednak tutaj za jednym zamachem wybieramy trzy czy cztery elementy - gdyby każdy z nich dobierać z osobna, z pewnością zajęłoby to więcej czasu. Trudniej byłoby też znaleźć piórnik dopasowany do plecaka i odwrotnie. Tutaj podobnych problemów unikniemy.

Oszczędność pieniędzy

Zakup zestawu szkolnego może także sprawić, że kilka złotych pozostanie w rodzicielskim portfelu. Nie od dziś wiadomo, że kupowanie w hurcie przeważnie jest tańsze niż w detalu. Tutaj nie mamy do czynienia z hurtem w dosłownym znaczeniu, ale z zakupem kilku produktów w jednej transakcji. Porównywarki cenowe pokazują, że taki wybór jest w większości przypadków tańszy niż kupowanie elementów zestawu pojedynczo. Jeśli więc i tak mamy zamiar kupić coś więcej niż tylko nowy plecak, warto zdecydować się od razu na kompleksowe rozwiązanie. Jednorazowo zapłacimy więcej, ale sumarycznie oszczędzimy.

Przynależność do grupy

Zakup zestawu szkolnego przeznaczonego dla nastolatków może także pomóc w podkreśleniu statusu dziecka. Nie chodzi tutaj o status majątkowy, ale przynależność do grupy. Kończąc ze śniadaniówkami czy kolorowymi bidonami, stawiając na produkty dedykowane starszym, nastolatek będzie mógł poczuć się w pełni jak przedstawiciel młodzieży, należący do starszej grupy wiekowej. Z punktu widzenia rodzica to drobny gest, ale dla dziecka bardzo ważny. Odpowiedni wzór takiego zestawu poświadczy ten status również wobec kolegów.

Zestaw szkolny dla nastolatka - czym różni się od zestawu dla młodszego dziecka?

Jak zatem wybrać tego typu zestaw, który faktycznie będzie pasować do nastoletniego chłopaka czy dziewczyny? Ważnym wyróżnikiem są elementy wchodzące w skład kompletu. W przypadku młodszych dzieci, oprócz plecaka, uzupełniają go co najmniej trzy lub cztery części. Jedną z najważniejszych jest piórnik, często rozkładany, z przegródkami i dużą liczbą gumek na długopisy i flamastry. Oprócz tego obowiązkowym elementem jest worek na buty, a także wspomniane już wcześniej śniadaniówka oraz bidon. Młodszym uczniom łatwiej wtedy zadbać o jedzenie i napoje - nie ma zagrożenia, że zabrudzą zeszyty czy wnętrze plecaka. Czasami zestaw uzupełnia drugi piórnik, torba sportowa lub torebka na ramię.

Zestawy szkolne dla nastolatków nie są tak rozbudowane. Torba sportowa, owszem, często się przydaje, ale jest potrzebna większa, najczęściej związana z jedną z najpopularniejszych sportowych marek, więc bywa kupowana osobno. Śniadaniówka i bidon nie są już potrzebne, bo nastolatek potrafi o siebie zadbać. Miejsce piórnika z przegródkami zajmuje zazwyczaj piórnik w formie etui, w którym mieszczą się przybory do pisania - nastolatkowie zwykle nie noszą do szkoły kredek czy flamastrów. Trzecim elementem, oprócz plecaka i piórnika, bywa worek na obuwie, który przydaje się w każdym wieku.

Wzory i kolory

Równie ważny co zawartość zestawu będzie jego design. Wśród nastolatków nie sprawdzą się motywy bajkowe czy zwierzęce. Dziewczyny wybiorą raczej zestawy szkolne z wizerunkami ulubionych muzyków czy bohaterów seriali, chłopcy często postawią na motywy związane ze sportem, zwłaszcza z ulubionymi drużynami piłkarskimi. Dla nastolatków przynależność do grupy rówieśniczej jest bardzo ważna, a piórnik z różowym słoniem u ucznia szkoły średniej z pewnością tego nie ułatwi.

Nie zawsze trzeba jednak decydować się na takie markowe i - co tu kryć - drogie rozwiązania. Większości nastolatków spodoba się także prosty design w stonowanych kolorach. Niezmiennym powodzeniem cieszą się plecaki i piórniki czarne oraz granatowe. Wśród dziewcząt także jaśniejsze, zdobione lekkim wzorem, który nie rzuca się w oczy. Taki przedmiot można później twórczo ozdobić w zgodzie z własnym zmysłem estetycznym dodając naszywki czy rzepy. Dobry zestaw szkolny to również taki, który nie będzie dziecku niczego narzucać.

Copyright (c) 2019 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl