Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Wybieramy torbę sportową dla dziecka!

Wybieramy torbę sportową dla dziecka!

Dzieci coraz chętniej i częściej uczęszczają na różne zajęcia dodatkowe i treningi, czy jeżdżą na wycieczki i obozy. Właśnie w takich sytuacjach niezbędna jest sportowa torba, która sprawdzi się o wiele lepiej niż szkolny plecak. Dlaczego? A także czym powinna charakteryzować się torba dla dzieci i jak wybrać tą najlepszą? Sprawdź!

 

Dlaczego torba sportowa sprawdzi się lepiej niż plecak?

Aktywności, w których najczęściej uczestniczą dzieci to na przykład basen, balet, treningi piłki nożnej czy siatkowej, a także jeździectwo oraz różnego rodzaju wyjazdy szkolne i obozy. Wszystkie wymienione zajęcia dodatkowe wymagają różnego rodzaju sprzętu i ubrań na zmianę, które dziecko musi za każdym razem ze sobą przynosić. Plecak (np. plecak Head), mimo, że jest wygodniejszy i bardziej praktyczny w noszeniu, jest niestety mniej pojemny i ciężej “na szybko” zapakować do niego rzeczy po skończonej aktywności. Sportowy plecak najlepiej sprawdzi się na co dzień, a sportowa torba na dłuższych wyjazdach czy do przenoszenia większego sprzętu. Doskonała będzie stosunkowo niewielka i lekka sportowa torba, która może być wykorzystana zarówno na sportowych treningach, jak i kilkudniowych wycieczkach szkolnych czy tych z rodzicami.

 

Czym powinna charakteryzować się torba sportowa dla dzieci?

Torby dla dzieci powinny być przede wszystkim lekkie. Często zdarza się, że dziecko musi samo podjechać na trening autobusem czy podejść ze swoimi rzeczami na wycieczce np. do pensjonatu. Musi być więc w stanie udźwignąć torbę wypełnioną sprzętem czy ubraniami. Jednocześnie nie powinna być zbyt mała, ponieważ straci na swojej funkcjonalności. Dziecko po treningu zazwyczaj wrzuca wszystko do środka, bez składania czy układania w torbie rzeczy. Nie kupujmy jednak wielkiej torby, jak dla siebie. Dzieci zazwyczaj nie potrzebują nosić ze sobą aż tylu rzeczy co dorośli, a zbyt duża torba, nawet bardzo lekka, będzie dla dziecka niewygodna w przenoszeniu.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając torbę dla dziecka?

Oprócz podstawowych kwestii jakimi są rozmiar i waga, warto zwrócić uwagę także na fason torby i ilość komór. Dziecięce torby mają najczęściej dość prosty, prostokątny kształt i są jedno- lub dwukomorowe. Wyboru powinniśmy dokonać w zależności od przeznaczenia. Na przykład jeśli dziecko często chodzi na basen, najlepiej sprawdzi się torba dwukomorowa, w której do jednej z kieszeni będzie mogło spakować strój, ręcznik i czepek, a do drugiej klapki, okularki i inne drobiazgi. Dobrze jeśli dziecięca torba będzie wykonana z wytrzymałego, wodoodpornego materiału, ponieważ dzieci mają to do siebie, że nie zwracają uwagi gdzie i na czym kładą swoje rzeczy, więc torba często ląduje w błocie czy wodzie. Zadbajmy również o to, aby torba miała odblaski i szeroki, wygodny pasek, który nie będzie się wpijał podczas noszenia.

 

 

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl