Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Wybieramy najwygodniejsze plecaki dziecięce

Wybieramy najwygodniejsze plecaki dziecięce

Ciężki plecak, wypchany sporą liczbą książek, zeszytów oraz przyborów szkolnych. Do tego torba z laptopem w ręku… Twoje dziecko już na początku nowego roku szkolnego narzeka, że jego plecak jest niewygodny? Musisz to jak najszybciej zmienić, aby Twoja pociecha nie męczyła się w drodze do szkoły. 

Plecaki dziecięce i ich dobór

Pierwsza myśl, która pojawi się w głowie rodzica będącego na zakupach przed rozpoczęciem szkoły, to wybór jak największego plecaka, który pomieści jak najwięcej książek, zeszytów, piórników, bloków rysunkowych i technicznych oraz pudełek śniadaniowych. To podejście nie jest rozsądne, ponieważ plecaki dziecięce powinno się dopasować do postury dziecka i jego wzrostu. Na dole plecak nie powinien przekraczać linii pasa, a u góry ramion. Nie może być także od niego szerszy. Szelki z kolei nie powinny być zbyt wąskie oraz muszą posiadać regulację, aby obciążenie było równomiernie rozłożone. 

Plecaki Coolpack - idealne by zabrać książki i laptopa

Bardzo istotnym punktem wyboru plecaka jest jego pojemność. Część książek, szczególnie te do nauki języków obcych, jest drukowana w formacie A4. Muszą one bez problemu zmieścić się, a jeśli nie - taki plecak jest zdecydowanie za mały dla ucznia. Współcześnie wiele dzieci zabiera ze sobą na zajęcia także laptopy. Torba w dłoni to kolejne obciążenie dla kręgosłupa, a polski Główny Inspektor Sanitarny zaleca, by waga zapakowanego plecaka nie wynosiła więcej niż 10-15% wagi dziecka - inaczej plecy są zbyt obciążone.  

Plecaki Coolpack są wystarczająco pojemne, a wiele modeli posiada także dodatkowe przegrody na laptopa. Ich waga jest odpowiednio niska po to, aby wypełnione po brzegi nie obciążały pleców ucznia. Tył jest wzmocniony i wyprofilowany, dzięki temu kręgosłup nie jest nadwyrężony, ustabilizuje się sylwetka, a w lędźwie nie będzie uwierał dół plecaka. 

Bezpieczne dodatki na plecaki dziecięce

Wzrost liczby dzieci w szkołach wiąże się także z koniecznością przygotowania popołudniowego rozkładu zajęć. To oznacza, że wiele z naszych pociech będzie jesienią oraz zimą wracało do domu po zmroku. Wydaje się, że odblaski są standardowym wyposażeniem, jednak warto sprawdzić czy są na tyle duże, że będą zawsze widoczne i nie ulegną przypadkowemu zakryciu.

Gdzie znaleźć plecaki Coolpack?

Jednym z liderów na polskim rynku plecaków jest marka Coolpack. Sklep oferujący jej produkty znajdziemy w każdym większym polskim mieście. Produkty można zakupić w sklepie online. Te same modele różnią się jednak między sobą ceną, dlatego warto skorzystać z tańszych ofert w internecie. 

Wygoda musi iść w parze z produktem zdrowym dla kręgosłupa oraz gwarantującym bezpieczeństwo na drodze. Na te trzy punkty należy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze najwygodniejszego plecaka dla naszych pociech! 

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl