wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

doświadczenie

10 lat w branży

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!
Torba sportowa vs plecak – co wybrać?
Torba sportowa vs plecak – co wybrać?

Trening na siłowni lub w plenerze, weekendowy wyjazd, krótka wycieczka – są sytuacje, w których podręczny bagaż jest niezbędny. Zazwyczaj pakujemy do niego buty i ubranie na zmianę, podstawowe przybory kosmetyczne, ręcznik oraz napój i prowiant. Swoje wady i zalety ma torba sportowa, plecak również. Co więc sprawdzi się lepiej? Podpowiadamy!

Sportowa torba – wady i zalety

Główną zaletą torby sportowej jest zdecydowanie jej duża pojemność i uniwersalność. Prosta budowa sprawia, że możemy przenosić w niej rzeczy o dużych czy nieregularnych gabarytach. Ponadto bardzo łatwo i szybko ją zapakujemy, jak i rozpakujemy. Dużym minusem jest jednak trzymanie dużej i wypchanej torby w dłoni lub noszenie jej na jednym ramieniu. Szczególnie w sytuacji, kiedy musimy pokonać z naszymi rzeczami dłuższy dystans, torba nie będzie wygodnym rozwiązaniem. Jeśli jednak musimy zabrać ze sobą dużą ilość rzeczy, a bagaż wkładamy do samochodu czy autokaru i nie musimy się przejmować jego noszeniem, sportowa torba sprawdzi się idealnie.

Plecak na siłownię – wady i zalety

Bez wątpienia plecak jest najwygodniejszym sposobem przenoszenia rzeczy. Możemy nosić go na plecach, dzięki czemu mamy cały czas wolne ręce, a ciężar zawartości rozkłada się równomiernie. Nie obciążamy wyłącznie jednego ramienia lub ręki, co pozwala nam na wygodniejsze pokonanie o wiele dłuższego dystansu. Dzięki temu, że plecak nosimy cały czas na plecach, możemy wykorzystać go podczas uprawiania sportu, np. jazdy na rowerze, biegu na nartach czy wspinając się po górach. Ponadto, plecaki firmowe, posiadają wiele przydatnych rozwiązań, np. boczną kieszeń na butelkę z wodą. Jedną z największych wad plecaków jest fakt iż nie są tak pojemne jak torby. Szczególnie modele sportowe są stosunkowo niewielkie i wąskie.

W jakiej sytuacji plecak, a w jakiej torba sportowa?

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione zalety i wady każdego z rozwiązań, łatwo możemy dojść do wniosku, iż plecak o wiele lepiej sprawdzi się podczas treningu na zewnątrz, kiedy nie mamy możliwości aby zostawić rzeczy w szatni, lecz musimy mieć je cały czas ze sobą. Dodatkowo będziemy mogli trzymać w nim wodę, która podczas wysiłku jest niezbędna, a ręce i tak będziemy mieli wolne. Sportowa torba natomiast, sprawdzi się o wiele lepiej niż plecak jeśli wybieramy się na trening na siłowni. Bez problemu zapakujemy do niej obuwie oraz strój na zmianę, ręcznik i butelkę w wodą. Nie musimy tych rzeczy mieć cały czas przy sobie, lecz zostawiamy je w siłownianej szafce.

Copyright (c) 2019 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl