wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

doświadczenie

10 lat w branży

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!
Plecaki z postaciami z filmów i bajek. Które spodobają się starszym dzieciom?
Plecaki z postaciami z filmów i bajek. Które spodobają się starszym dzieciom?

Gusta dorosłych są zazwyczaj stałe. Oczywiście ewoluują wraz z wiekiem, ale upodobanie do kryminałów, picia kawy czy szybkich samochodów zostaje z większością osób już na zawsze. Znacznie bardziej dynamiczne zmiany pod tym kątem zachodzą wśród dzieci i młodzieży. Z jednej strony powodem takiego stanu rzeczy są często zmieniające się trendy i mody. Z drugiej - proces dorastania. To dlatego dwunastolatek często z niechęcią czy wręcz odrazą będzie spoglądać na zabawkę czy gadżet, którym jeszcze dwa lata wcześniej się zachwycał. Podobnie jest z elementami szkolnej wyprawki, w której najbardziej spektakularną rolę odgrywa plecak. W końcu towarzyszy uczniowi na co dzień i wpisuje się w wizerunek dziecka w oczach rówieśników.

Jednymi z najbardziej pożądanych produktów tego typu są plecaki z postaciami z filmów i bajek. O ile jednak w przypadku najmłodszych zwykle nie ma dużych problemów z wyborem odpowiedniego motywu, bo księżniczki czy słodkie zwierzątka to stały hit, o tyle wśród nieco starszych dzieci potrzeba więcej wyczucia i znajomości trendów. Podpowiadamy więc, którzy bohaterowie bajek i filmów powinni sprawić, że plecak spodoba się dziecku ze szkoły podstawowej.

Postacie z filmów i bajek popularne wśród starszych dzieci

Badania z pogranicza psychologii i innych nauk społecznych wyraźnie wskazują, jak zmieniają się preferencje dzieci wraz z wiekiem. Wśród kilkulatków furorę robią bajki z kolorowymi, ale prostymi postaciami. Zdecydowanym numerem jeden są wszelkie animacje z mówiącymi zwierzętami, wśród chłopców również pojazdami i maszynami. Dla dziecka w wieku 10-11 lat Scooby Doo czy Buzz Astral, czyli bohaterowie pożądani w nieco młodszym wieku, nie stanowią już jednak atrakcji.

Plecaki popularne wśród starszych chłopców

Wybierając model dla chłopca z trzeciej czy czwartej klasy podstawówki trzeba nie tylko wybrać nieco większą pojemność plecaka, ale lepiej zwrócić też uwagę na nieco bardziej “skomplikowanych” bohaterów. Dzięki filmom i powstającym na ich bazie kreskówkom w ostatnich latach odżyło zainteresowanie “Gwiezdnymi Wojnami”, które są popularne również wśród chłopców z omawianej grupy wiekowej. Najczęściej można spotkać plecaki z wizerunkiem szturmowców, ale ciekawy będzie także bagaż, na którym znajduje się Chewbacca czy droid BB-8. Młodsze dzieci raczej w takich bohaterach nie gustują, więc tego typu plecak będzie pozwalał najmłodszym nastolatkom podkreślić swój wiek i odciąć się od najmłodszych, co jest zwykle ważne dla chłopców.

Do popularnych bajek, których bohaterowie często zdobią plecaki, należą również “Pingwiny z Madagaskaru”. Choć mogłoby się wydawać, że to klasyczne mówiące zwierzęta, podobają się one również uczniom starszych klas podstawówki. W tym wieku zwraca się bowiem już uwagę nie tylko na warstwę wizualną, ale i błyskotliwe dialogi, których młodsze dzieci jeszcze nie rozumieją. Do klasyków szkolnych trzeba zaliczyć także plecaki z motywami z “Parku Jurajskiego” oraz superbohaterów z serii “Avengers”. Ci ostatni są popularni także wśród małych dzieci, ale starsi chłopcy z pewnością chętnie postawią na nieco bardziej mroczne sceny i postaci z tej serii. Warto rozważyć taki zakup tym bardziej, że Marvel w 2021 r. rozpoczyna czwartą fazę uniwersum. Czeka nas więc kilka filmów, które zapowiadają się na kasowe hity i na nowo rozbudzą zainteresowanie Thorem, Doktorem Strange’em czy Spider-Manem.

Plecaki popularne wśród starszych dziewczynek

Ten ostatni, czyli jedyny nastolatek w ekipie Avengersów, dobrze obrazuje kolejny trend znany z kolejnych pokoleń uczniów. W wieku 10-11 lat dzieci coraz bardziej odchodzą od inspirowania się bajkowymi postaciami na rzecz ludzi, a konkretnie nastolatków o kilka lat od nich starszych. Na tym schemacie swój sukces opierają wszelkie filmy familijne o nastoletnich księżniczkach, a także seriale pokazujące rzeczywistość w szkołach średnich, krążące wokół szkolnych miłości i innych podobnych perypetii.

Wybierając plecak dla dziewczynki w tym wieku warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić, jaki serial czy film tego typu jest ostatnio na topie. W Polsce do najpopularniejszych wciąż należą “Violetta” oraz “Soy Luna”. Ich bohaterki wpisują się w przedstawiony powyżej schemat i mimo że akcja ma miejsce w Ameryce Łacińskiej, podbiły również serca polskich uczennic podstawówek. Ciekawy print związany z główną bohaterką z pewnością spodoba się więc dziewczynce z czwartej czy piątej klasy.

W tej grupie wiekowej wciąż można jednak jeszcze odwołać się do bajek, dlatego przez rok, może dwa sprawdzić może się także plecak z bohaterkami “Krainy Lodu”. To animacja ciesząca się tak dużą popularnością, że przeniknęła nawet do starszej grupy wiekowej. Przy zakupie plecaka dla uczennicy z klasy siódmej lub ósmej warto z kolei rozważyć model z motywem z sagi “Zmierzch”, która jest obowiązkową pozycją na filmowej liście starszych nastolatek.

Cechy dobrego plecaka dla dziecka

Bez względu na to, jaki wzór plecaka ostatecznie wybierzemy, nie można zapominać o jego walorach praktycznych. Mimo różnych gustów i sympatii szkoła to nie rewia mody - plecak to nie ozdoba, a przedmiot, w którym muszą zmieścić się podręczniki, zeszyty i inne szkolne akcesoria. Istotna będzie więc odpowiednia pojemność plecaka. W pierwszych klasach szkoły podstawowej najczęściej stawia się na plecaki o wielkości 10-15 litrów. Z czasem, w klasach 5-8, warto postawić na nieco większe bagaże, nawet o objętości przekraczającej 20 litrów.

W plecaku łatwiej będzie utrzymać porządek i znaleźć wszystkie potrzebne rzeczy, jeśli będzie posiadać kilka komór, a w największych dodatkowe, wewnętrzne przegródki. Osobna, przednia kieszeń na piórnik, boczne na napoje - takie rozwiązania zdecydowanie warto wybrać. Jednokomorowe, proste plecaki królują dopiero wśród nastolatków ze szkół średnich.

Szukasz plecaka do zerówki? Sprawdź kolejny artykuł: https://plecaki.com.pl/jaki-plecak-do-zerowki-praktyczne-wskazowki

Copyright (c) 2019 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl