Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Plecak na zajęcia sportowe i plecak do szkoły - najważniejsze różnice

Plecak na zajęcia sportowe i plecak do szkoły - najważniejsze różnice

Plecak jest jednym z głównych atrybutów ucznia. Bez niego trudno wyobrazić sobie codzienne lekcje dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Co roku rodzice wraz ze swoimi pociechami spędzają więc dużo czasu przy wyborze odpowiedniego modelu. Przed podjęciem takiej decyzji warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy do plecaka zmieszczą się książki, ale również zweryfikować, czy będzie nadawał się na pozalekcyjne treningi lub inne zajęcia sportowe. A może w przypadku tej drugiej opcji lepiej rozważyć zakup drugiego plecaka? Przedstawiamy najważniejsze cechy plecaków do szkoły oraz tych, które sprawdzą się w drodze na trening.

Plecak do szkoły. Na co zwrócić uwagę?

Cechy, którymi charakteryzują się plecaki do szkoły, trudno zebrać w stały i niepodważalny zestaw. Potrzeby uczniów zmieniają się bowiem wraz z pokonywaniem kolejnych etapów edukacji. W przypadku najmłodszych dzieci warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by plecak dobrze trzymał się na plecach i korygował wady postawy. Dlatego ważna będzie szerokość szelek oraz usztywniane plecy. Te rozwiązania zaczerpnięte z tornistrów sprawią, że plecak będzie łatwiej unieść nawet wówczas, gdy będzie wypełniony książkami.

Starsi uczniowie stawiają na nieco inne plecaki. Head i pozostałe wiodące marki oferują im proste dwukomorowe modele, idealne, by wrzucić kilka podręczników i piórnik. A to podstawa wyposażenia uczniów szkół średnich, którzy nie muszą nosić ze sobą mnóstwa przyborów na plastykę czy technikę. Takie plecaki nie mają zwykle żadnych usztywnień, blisko im do toreb sportowych. Zbędne są również wewnętrzne przegródki, które często znajdują się w plecakach dla najmłodszych. Funkcjonalnym dodatkiem w produktach przeznaczonych dla młodzieży jest natomiast kieszeń na tablet lub laptop.

Plecaki na zajęcia sportowe. Co je wyróżnia?

By znaleźć plecak idealny, do powyższych cech trzeba by dorzucić kilka elementów znanych z plecaków sportowych. Takie rozwiązanie świetnie spisałoby się bowiem zarówno w szkole, jak i na zajęciach sportowych, które najczęściej odbywają się poza godzinami lekcyjnymi.

Plecaki na trening muszą być przede wszystkim odporne na wilgoć. W końcu często wrzuca się do nich przepocone ubrania czy niedokładnie wyczyszczone buty. Plecaki sportowe mają więc zwykle dno wzmocnione specjalną, nieprzemakalną tkaniną. Często są również wykonywane z materiałów, które łatwo wyczyścić. Dzięki temu nie trzeba ich prać po każdym  treningu, czasami wystarczy jedynie przetrzeć zabrudzenia szmatką. Ważne jest również, by plecak na zajęcia sportowe był obszerny - oprócz stroju i butów nieraz musi się w nim zmieścić także piłka. Wystarczy w nim jedna duża komora i wewnętrzna dodatkowa kieszeń na drobiazgi.

Najpopularniejsi producenci plecaków

Plecaków, którym najbliżej do uniwersalnego ideału, najlepiej szukać wśród produktów wprowadzanych na rynek przez uznanych producentów. Należy do nich plecak St Right - to gwarancja odpowiedniej jakości i solidnego wykonania. Funkcjonalne rozwiązania oferują także marki takie jak Coolpack, Paso czy Head - plecaki z ich kolekcji dodatkowo posiadają modne wzory, więc łatwo będzie je dopasować nawet do najbardziej zróżnicowanych upodobań uczniów i małych sportowców.

W kolejnym artykule sprawdzisz, z czego produkuje się plecaki: Plecak do szkoły. Na jaki materiał najlepiej się zdecydować?

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl