wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

doświadczenie

10 lat w branży

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!
Nowości
Zestawy szkolne dla nastolatków. Czym różnią się od produktów dla dzieci?

Zestawy szkolne dla nastolatków. Czym różnią się od produktów dla dzieci?

Produkty przeznaczone dla dzieci i nastolatków to ważna gałąź biznesu. Mimo że zwłaszcza najmłodsi sami w zasadzie nie dysponują środkami finansowymi, to jednak mają spory wpływ na decyzje zakupowe rodziców. A w sprawach, które bezpośrednio dotyczą samych dzieci, ich głos bywa wręcz decydujący. Dzieje się tak między innymi przy wyborze szkolnej wyprawki. W tym przypadku dzieci zwracają jednak uwagę przede wszystkim na wygląd poszczególnych elementów oraz to, czy wpisują się one w aktualne trendy i sympatie ich rówieśników. By wszystkie części wyprawki były do siebie dobrze dopasowane, coraz więcej rodziców decyduje się na zakup zestawów szkolnych. Choć mogłoby się wydawać, że to rozwiązanie popularne przede wszystkim wśród najmłodszych, nie brakuje również gotowych zestawów szkolnych dla nastolatków. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Czym takie zestawy różnią się od tych przeznaczonych dla maluchów?

czytaj całość »
Plecaki z postaciami z filmów i bajek. Które spodobają się starszym dzieciom?

Plecaki z postaciami z filmów i bajek. Które spodobają się starszym dzieciom?

Gusta dorosłych są zazwyczaj stałe. Oczywiście ewoluują wraz z wiekiem, ale upodobanie do kryminałów, picia kawy czy szybkich samochodów zostaje z większością osób już na zawsze. Znacznie bardziej dynamiczne zmiany pod tym kątem zachodzą wśród dzieci i młodzieży. Z jednej strony powodem takiego stanu rzeczy są często zmieniające się trendy i mody. Z drugiej - proces dorastania. To dlatego dwunastolatek często z niechęcią czy wręcz odrazą będzie spoglądać na zabawkę czy gadżet, którym jeszcze dwa lata wcześniej się zachwycał. Podobnie jest z elementami szkolnej wyprawki, w której najbardziej spektakularną rolę odgrywa plecak. W końcu towarzyszy uczniowi na co dzień i wpisuje się w wizerunek dziecka w oczach rówieśników.

czytaj całość »
Co sprawia, że plecak wygląda młodzieżowo? Motywy i modele plecaków młodzieżowych

Co sprawia, że plecak wygląda młodzieżowo? Najmodniejsze motywy i modele

Młodzieżowe modele plecaków znacząco się różnią od wzorów wybieranych podczas zakupów do pierwszej klasy. Wraz z upływem lat zmienia się moda, a także gust uczniów. Przyjrzyjmy się, jakie elementy wyróżniają plecaki młodzieżowe szkolne, jakie motywy są popularne oraz jakie modele są warte uwagi nastolatków. Charakterystyczne cechy plecaków młodzieżowych. Cechą, która zdecydowanie wychodzi na pierwszy plan, są wzory. Najmłodsi uczniowie częściej sięgają po motywy z ulubionych bajek czy filmów. Natomiast młodzież wybiera bardziej stonowane wzory plecaków - zarówno pod względem graficznym, jak i kolorystycznym. Młodzieżowy plecak dla licealisty czy licealistki to akcesorium bardziej minimalistyczne. Różowe, czerwone i mocno jaskrawe modele ustępują miejsce kolorom pastelowym, beżowym, niebieskim oraz czerni.

czytaj całość »
Dziecko w drodze ze szkoły. Kiedy może samodzielnie wracać do domu?

Dziecko w drodze ze szkoły. Kiedy może samodzielnie wracać do domu?

Wizyty w szkole i plecaki dla dzieci towarzyszą naszym pociechom aż pięć razy w tygodniu. Odbieranie dzieci ze szkoły oraz przedszkola jest więc obowiązkiem, który często w dużym stopniu utrudnia rodzicom planowanie dnia. Czasami korzystają więc z pomocy dziadków dziecka, a bywa, że wysyłają po młodszą pociechę jedno ze swoich starszych latorośli. Sporym odciążeniem, zwłaszcza z logistycznego punktu widzenia, jest więc dla nich moment, w którym dziecko zaczyna samodzielnie wracać z lekcji. Oszczędność czasu jest wyraźna, zdecydowanie łatwiej zaplanować dzień. Zanim jednak podejmiemy decyzję o tym, by zaprzestać codziennego odbierania pociechy po lekcjach, musimy wiedzieć, jakie przepisy regulują samodzielny powrót dzieci ze szkoły do domu. Nie wszystko leży bowiem w tym przypadku w gestii rodziców. Ich zdanie jest ważne - muszą ocenić, czy pociecha jest wystarczająco dojrzała do samodzielnych powrotów - ale swoje ograniczenia nakłada tutaj ustawodawca, a często także szkoła. Kiedy więc dziecko może samodzielnie wracać ze szkoły i jak przygotować je do tego wyzwania? Czy plecak szkolny odgrywa duże znaczenie w powrotach ze szkoły do domu?

czytaj całość »
Bezpieczny powrót do domu ze szkoły wieczorami. Jak sprawić, by dziecko było lepiej widoczne?

Bezpieczny powrót do domu ze szkoły wieczorami. Jak sprawić, by dziecko było lepiej widoczne?

Bez względu na wiek dziecka, rodzice posyłający je do szkoły mają na głowie sporo obowiązków. W przypadku młodszych to na nich spoczywa skompletowanie szkolnej wyprawki, obejmującej plecaki do szkoły i ich wyposażenie, a nieraz również pomoc w pakowaniu. Nieco mniej kłopotu pod tym względem sprawiają starsze dzieci, ale również w tym przypadku nie obejdzie się bez sporych wydatków. Jeszcze bardziej sen z powiek rodzicom często spędza jednak bezpieczny powrót do domu ze szkoły ich pociechy. Dopóki sami odbierają ją spod szkolnych drzwi, żadnej niepewności nie ma. W przypadku każdego rodzica nadchodzi jednak moment, w którym muszą pozwolić swojemu dziecku na samodzielny powrót z zajęć. Największe wątpliwości budzą sytuacje, w których taką drogę pokonuje się wieczorem lub późnym popołudniem - a popołudniowe lekcje w przepełnionych polskich szkołach wcale nie należą do rzadkości. Jak przygotować dziecko na taką podróż? Bezpieczeństwo ucznia mogą zwiększyć specjalne gadżety, wśród których znajdują się dobrze znane wszystkim odblaski, ale również plecaki Head lub Coolpack.

czytaj całość »
Jak prać plecak, by usunąć z niego przykry zapach?

Jak prać plecak, by usunąć z niego przykry zapach?

Mimo upływu lat ludzkość wymyśliła niewiele wygodniejszych metod na noszenie podręcznego bagażu niż plecak. Z tego powodu cieszy się on popularnością bez względu na wiek użytkownika - jego różne typy są nieodłącznym atutem uczniów, ale korzystają z nich również dorośli. Wraz z kolejnymi wyjściami na zajęcia czy do pracy plecak coraz mniej zaczyna jednak przypominać model, który dostaliśmy w sklepie. O ile zewnętrzne zabrudzenia można zazwyczaj usunąć dość łatwo, używając do tego po prostu wilgotnej szmatki, o tyle trudniej poradzić sobie, gdy we wnętrzu plecaka zaczyna pojawiać się nieprzyjemny zapach. Bywa, że w jego usunięciu nie pomaga nawet gruntowne przepakowanie bagażu i wytrzepanie z niego wszelkich resztek czy elementów, które mogły być potencjalną przyczyną tak nieprzyjemnych konsekwencji. Czasami staramy się wówczas wysuszyć czy wywietrzyć plecak szkolny młodzieżowy lub ten, który zabraliśmy na trening. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się przykrych zapachów jest jednak pranie plecaka. Tyle że ten proces wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać.

czytaj całość »
Jak usunąć zapach pleśni z plecaka? Najlepsze sposoby, które pozwolą uniknąć prania

Jak usunąć zapach pleśni z plecaka? Najlepsze sposoby, które pozwolą uniknąć prania

Plecaki dla dzieci, sportowe czy turystyczne towarzyszą nam w wielu sytuacjach. Transportujemy w nich różne przedmioty. Wśród nich znajdują się laptopy czy sprzęt elektroniczny, ale również rzeczy, które mogą pozostawić po sobie nieprzyjemny zapach. Dotyczy to przede wszystkim przenoszenia w plecaku przepoconych, mokrych lub brudnych ubrań z treningów, a także jedzenia. Niestety, zwłaszcza dzieciom, czasami zdarza się o nich zapomnieć. Tornister szkolny dla pierwszoklasistów, a czasami również starszych dzieci, nieraz kryją w sobie stare kanapki, których usuwanie z wnętrza bagażu jest dla rodziców prawdziwym koszmarem. Wystarczy zresztą nawet niewielki kawałek chleba, drożdżówki czy resztka owocu, by w plecaku pojawiła się pleśń. Najgorszy bywa jednak jej zapach, podobny do zapachu stęchlizny. Czasami odnalezienie i wyrzucenie resztek pokrytych charakterystycznym nalotem nie wystarczy, by pozbyć się wszystkich uciążliwych skutków. 

czytaj całość »
Jaki piórnik dla pierwszoklasisty będzie najlepszy?

Jaki piórnik dla pierwszoklasisty będzie najlepszy?

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to dla każdego dziecka duże wydarzenie, które niemal na równi z nim przeżywają jego rodzice. Zajęcia w przedszkolu mają zabawowy charakter, w pierwszej klasie podstawówki zaczyna się już regularna nauka. Zmiana placówki edukacyjnej wiąże się również z niemal kompletną zmianą wyposażenia małego ucznia. O ile do przedszkola maszerował z plecakiem w formie pluszaka, w którym główne miejsce zajmowała słodka przekąska i chusteczki, o tyle w pierwszej klasie będzie musiał codziennie dźwigać na plecach szkolne przybory. Co trzeba kupić dziecku do pierwszej klasy? Kredki, ołówki czy pióro to obowiązkowe przybory, które najwygodniej przenosić w piórniku. Nie wszystkie typy piórników szkolnych równie dobrze nadają się jednak dla pierwszoklasisty - w końcu charakter jego lekcji oraz szkolnych doświadczeń mocno odbiega od tego, co zdążył już poznać starszak z czwartej czy piątej klasy. Jaki piórnik do pierwszej klasy warto zatem kupić dziecku rozpoczynającemu naukę? Przyjrzeliśmy się bliżej dostępnym rozwiązaniom.

czytaj całość »
Jakie artykuły szkolne przygotować dziecku na lekcje techniki?

Jakie artykuły szkolne przygotować dziecku na lekcje techniki?

Lekcje techniki w szkole podstawowej to dość specyficzne zajęcia. Z jednej strony powinny bowiem wzbudzać w dzieciach zainteresowanie nowymi technologiami i zasadami działania różnych urządzeń, przy okazji wyjaśniając otaczający świat od bardziej praktycznej strony niż inne lekcje. Z drugiej mają nieco wspólnego z plastyką, bo dzieci próbują na nich również swoich sił w praktycznej obróbce różnego rodzaju materiałów. To właśnie lekcja techniki jest często dla uczniów pierwszym kontaktem z szyciem, obróbką tekstyliów czy tworzyw sztucznych, to na niej powstają też pierwsze samodzielnie przygotowane potrawy. Z tego powodu wśród wyposażenia na takie lekcje znajdują się nie tylko artykuły szkolne znane z lekcji plastyki, ale również trochę innych, mniej standardowych przyborów. Przedstawiamy najważniejsze akcesoria szkolne, które warto przygotować na lekcje techniki.

czytaj całość »
Plecak dla dziecka do szkoły - jaką pojemność plecaka wybrać?

Plecak dla dziecka do szkoły - jaką pojemność plecaka wybrać?

Plecak lub tornister szkolny - bez nich nie poradzi sobie żaden uczeń. Co prawda wśród młodzieży czasami można znaleźć zwolenników toreb na ramię, ale dla wszystkich dzieci i młodszych nastolatków to właśnie plecak z dwoma stabilnymi szelkami będzie najbardziej odpowiedni. Wybór tego przedmiotu, zwłaszcza w przypadku dzieci ze szkoły podstawowej, może jednak budzić nieco kontrowersji czy sporów z rodzicami. Odpowiedni model powinien być bowiem kompromisem pomiędzy wymaganiami najmłodszych i wizją starszych. Dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na wygląd, kolor i wzory na plecaku - najlepiej, gdy znajdują się tam bohaterowie popularnych kreskówek bądź filmów. Rodzice muszą natomiast baczyć na to, czy bagaż będzie wygodny i dobrze dopasowany do sylwetki swojej pociechy. W tym przypadku istotna jest konstrukcja pleców plecaka, krój szelek czy liczba kieszeni, ale również wielkość całego bagażu. Jak dobrać wielkość plecaka do wieku dziecka?

czytaj całość »
Jaki plecak do pracy wybrać? Ciekawe pomysły na zastąpienie teczki lub torebki

Jaki plecak do pracy wybrać? Ciekawe pomysły na zastąpienie teczki lub torebki

Większość z nas codziennie zabiera ze sobą do pracy co najmniej kilka drobiazgów. W torebce czy teczce musi się zmieścić drugie śniadanie, a często również obiad. Czasami wkładamy tam także jakiś słodki drobiazg, który doda nam sił w kryzysowym momencie i pozwoli na moment oderwać się od stresujących sytuacji. Do tego nieraz dochodzi coś do picia, a także kosmetyki, które pozwolą w dwie minuty doprowadzić naszą twarz czy sylwetkę do idealnego stanu. W bagażu muszą również zmieścić się rzeczy, bez których nigdy nie opuszczamy domu czy mieszkania, a więc portfel z dokumentami, klucze i telefon komórkowy. Każdy do tej listy dopisuje jeszcze przedmioty, bez których nie może się obejść w pracy, jak choćby okulary czy sprzęt elektroniczny. I choć u pań dominują eleganckie torebki, a u panów stylowe teczki, alternatywnym rozwiązaniem może być plecak do pracy. To z jednej strony możliwość większej wygody i pojemności bagażu, a z drugiej całkiem estetyczny dodatek do stroju. Wystarczy wybrać odpowiedni model. Jaki? Sprawdź nasze propozycje!

czytaj całość »
Kupowanie plecaka przez internet - korzyści i wątpliwości

Kupowanie plecaka przez internet - korzyści i wątpliwości

Zakup plecaka nie obciąża domowego budżetu w taki sposób, jak nowa lodówka czy pralka, ale i tak warto go przemyśleć. Kupując plecaki dziecięce czy też modele przeznaczone dla dorosłych, najwięcej czasu poświęcamy zazwyczaj na wybór odpowiedniego egzemplarza, który będzie idealnie spełniać potrzeby nasze lub naszych dzieci. Oczywiście uwagę przykuwa również cena, która dla wielu jest wyznacznikiem udanych zakupów. Istotne jest jednak także miejsce, w którym czeka na nas nowy tornister do pierwszej klasy bądź plecak na inne okazje. Tymczasem często sami się w tej kwestii ograniczamy, interesując się wyłącznie zakupami stacjonarnymi. A plecaki, podobnie jak większość produktów, są dziś dostępne w internecie. Dla niektórych kupowanie w sieci wiąże się z nieograniczonymi możliwościami wyboru, dla innych z obawą związaną z brakiem bezpośredniego kontaktu z produktem. Sprawdziliśmy, jakie są korzyści i wady kupowania plecaków przez internet.

czytaj całość »
Torby dla dzieci. Kiedy sprawdzą się lepiej niż plecak?

Torby dla dzieci. Kiedy sprawdzą się lepiej niż plecak?

Z dziećmi szkolnymi w każdym wieku, ale zwłaszcza tymi najmłodszymi, kojarzy nam się co najmniej kilka przedmiotów. Oprócz piórnika czy zeszytu za atrybut ucznia można uznać plecak lub tornister. Trudno byłoby wybrać jeden uniwersalny model, bo czasy jednolitych strojów i wyposażenia dzieci odeszły w niepamięć, a na szkolnych korytarzach możemy obecnie oglądać prawdziwy festiwal kolorów i wzorów. Inaczej wygląda plecak dla dziewczyn, co innego podoba się chłopakom. Czasami na ramionach uczniów można jednak dostrzec nie tylko równolegle ułożony na plecach bagaż, ale i zawieszone na jednym ramieniu torby. Czy takie rozwiązanie może być wygodne i przydatne? Kiedy warto kupić dziecku torbę, a kiedy stanowczo należy zrezygnować z takiego rozwiązania? Przyjrzeliśmy się sytuacjom, w którym torby dla dzieci mogą sprawdzić się lepiej niż klasyczny plecak.

czytaj całość »
Plecak do szkoły na zimę. Czy będzie potrzebny specjalny model?

Plecak do szkoły na zimę. Czy będzie potrzebny specjalny model?

Dzieci uczęszczają do szkoły przez cały rok, bez względu na pogodę. Codziennie stają przed nowymi wyzwaniami, zawierają nowe znajomości, uczą się nowych rzeczy. Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna: na ich plecach znajduje się tornister lub plecak. To w nim uczniowie noszą podręczniki i zeszyty, akcesoria potrzebne na matematykę i plastykę, a także drugie śniadanie czy słodki deser. Bez względu na to, co danego dnia znajdzie się w plecaku, każdy z tych przedmiotów musi zostać w odpowiedni sposób zabezpieczony. I choć na co dzień zazwyczaj nie ma z tym kłopotów, to bywają okresy, w których plecak musi spełniać specjalne zadania, Tak jest w zimie, która wiąże się z niskimi temperaturami i częstymi opadami śniegu lub deszczu. Czy zatem na tę porę roku trzeba kupić specjalny plecak? A może lepiej wybrać uniwersalny model? Pochyliliśmy się nad tą kwestią.

czytaj całość »
Naprawa plecaka. Czy to się opłaca?

Naprawa plecaka. Czy to się opłaca?

Plecak towarzyszy nam na różnych etapach życia. Pierwsze plecaki dla dziecka lądują na naszych barkach już w początkowych latach szkoły podstawowej - chwilę po tym, gdy rodzice pozwolą na rezygnację ze sztywnego tornistra. Większość z nas nosi książki właśnie w plecaku przez cały okres nauki, a więc również w szkole średniej, czasami także na studiach. Już po ukończeniu szkoły całkiem spora grupa osób to w plecaku zabiera ze sobą śniadanie czy przybory potrzebne do pracy, turystyczne plecaki to z kolei nieodłączny element wycieczek czy trekkingów. Jak jednak poradzić sobie w sytuacji, gdy w plecaku coś się zepsuje? Czy jest szansa na naprawę? A może lepiej od razu rozglądać się za nowym modelem? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Plecaki dla dzieci - jakie modele nie będą się nadawać dla pierwszoklasisty?

Plecaki dla dzieci - jakie modele nie będą się nadawać dla pierwszoklasisty?

Początek nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej to spore wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Nawet jeśli maluch ma za sobą kilka lat spędzonych w przedszkolu, w szkole czeka na niego zupełnie inna rzeczywistość. Miejsce zabawy zajmuje nauka, która - pod postacią zadań domowych - nie odpuszcza nawet po powrocie do domu. Rodzice muszą z kolei skompletować wyprawkę dla początkujących uczniów: kupić podręczniki, zeszyty i przybory szkolne, a także wybrać odpowiednie plecaki dla dzieci. Ta ostatnia decyzja bywa najtrudniejsza - w szkole nie najlepiej sprawdzą się bowiem zarówno plecaczki dla przedszkolaków, jak i wiele plecaków, które znajdziemy w popularnych sieciach marketów. Jakich modeli należy zatem unikać?

czytaj całość »
Plecak do szkoły. Na jaki materiał najlepiej się zdecydować?

Plecak do szkoły. Na jaki materiał najlepiej się zdecydować?

Wygodne, wytrzymałe, a przy okazji wykonane w taki sposób, by podobały się dziecku - plecaki szkolne dla dziewczyn i chłopców muszą wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami. Na to, czy rodzice wybiorą dla swoich dzieci tornister do pierwszej klasy, czy też plecak z usztywnianymi plecami, wpływa nie tylko cena produktu i zdobienia na powierzchni. Coraz więcej osób podchodzi bowiem do tego zakupu w świadomy sposób, rozważając wiele możliwości, co pomaga w podjęciu właściwej decyzji. Z punktu widzenia komfortu noszenia oraz zdrowia dziecka bardzo istotny jest między innymi materiał, z którego wykonano plecak. Do szkoły i użytkowania przez dzieci nadają się bowiem jedynie produkty spełniające określone wymogi, nie mogą się w nich znajdować żadne szkodliwe substancje. Pod tym względem plecak szkolny musi być bez zarzutu. Co więc wybrać? Postawić na klasyczne rozwiązania czy nowoczesne tworzywa? Przedstawiamy najpopularniejsze materiały, z jakich produkuje się plecaki do szkoły.

czytaj całość »
akcesoria szkolne

Najważniejsze akcesoria szkolne na lekcje plastyki

Przygotowanie szkolnej wyprawki to zadanie, które co roku stoi przed rodzicami dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Wiąże się nie tylko ze sporymi wydatkami, ale także wymaga sporo uwagi. Większość rodzin chce kompleksowo zaopatrzyć dzieci we wszystkie potrzebne akcesoria szkolne jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dzięki temu można uniknąć nerwowych chwil i kupowania w ostatniej chwili zeszytów, bloków rysunkowych czy innych przyborów. Szczególnego przygotowania wymagają lekcje plastyki. To na nich potrzeba najwięcej różnorodnych artykułów szkolnych, które często lądują na cały rok szkolny w szafkach w salach lekcyjnych. Kompletując wyprawkę nie można więc zapomnieć o tym przedmiocie. Nasz poradnik pomoże w skompletowaniu pełnego zestawu na lekcje plastyki dla uczniów szkół podstawowych.

czytaj całość »
plecak damski

Damskie stylizacje z plecakiem na jesień. Co będzie modne w tym sezonie?

Moda damska jest zmienna niczym stereotypowa kobieta. Co roku pojawiają się w niej kolejne trendy, które z jednej strony wykorzystują zupełnie nowe rozwiązania, a z drugiej - odświeżają pomysły sprzed lat, twórczo je przerabiając. Ważną rolę w przygotowywaniu modnych kreacji pełnią różnego rodzaju dodatki. Apaszka, torebka, plecak - dla dziewczyn i kobiet w każdym wieku ważny jest nawet najmniejszy szczegół. W końcu to on może odmienić wygląd i nadać stylizacji sporo oryginalności czy powabu. Wspomniany plecak jest zresztą coraz częściej wykorzystywany przy kreowaniu ciekawych kompozycji. Plecaki dla nastolatek, modne jeszcze w latach 90., dziś triumfalnie wracają do katalogów mody. Przyjrzeliśmy się najnowszym trendom i sposobom wykorzystania plecaków. Na kilka propozycji panie powinny zwrócić szczególną uwagę.

czytaj całość »
Zestawy śniadaniowe dla dzieci - dlaczego warto znaleźć dla nich miejsce w plecaku?

Zestawy śniadaniowe dla dzieci - dlaczego warto znaleźć dla nich miejsce w plecaku?

Śniadanie często uważa się za najważniejszy posiłek dnia. Z punktu widzenia uczniów, zwłaszcza szkoły podstawowej, równie ważne jest jednak drugie śniadanie. Kanapka i owocowa lub słodka przekąska, które zostaną zjedzone w czasie długiej przerwy, pozwolą nabrać sił na kolejne lekcje i lepiej skoncentrować się na nauce. Plecaki przedszkolaka i młodszych uczniów szkoły podstawowej warto wyposażyć również w napój, by można było łatwo ugasić pragnienie. Jedzenie i picie najlepiej zapakować do specjalnego zestawu śniadaniowego.

czytaj całość »

Copyright (c) 2019 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl