Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Nożyczki szkolne - bezpieczny zamiennik

W domowym zaciszu definitywnie nie pozwalamy maluchom bawić się nożyczkami. Równocześnie, trudno wyobrazić sobie szkolny piórnik bez czegoś ostrego. Już przedszkolaki uczą się robić wycinanki, a na późniejszym etapie nauki nożyczki dla dzieci są niezbędne na plastyce, matematyce i innych przedmiotach.

Z oczywistych względów, nożyczki przedszkolne i szkolne trzeba wybrać ze szczególną uważnością. Maluchy nie potrafią jeszcze sprawnie koordynować ruchów dłońmi, czasem się przewracają i miewają bardzo kreatywne pomysły… Na szczęście, wybór bezpiecznych nożyczek zapobiega wszelkim wypadkom z ostrymi narzędziami w roli głównej. Ten typ nożyczek jest zagrożeniem wyłącznie… dla papieru.

Na prace plastyczne i matematyczne wycinanki jest miejsce nie tylko na lekcjach. Nożyczki dziecięce muszą się znaleźć na wyposażeniu pokoju każdego kilkulatka. Nie tylko z przyczyn praktycznych.

Jak sprawić, by ciekawskiego dziecka nie kusiła zabawa ,,dorosłymi” nożyczkami? Po prostu daj mu ich odpowiednik na własność. Nie bez powodu nożyczki przeznaczone dla dzieci mają fantazyjne kolory i zabawne wzory. W ten sposób utrzymują dzieci z daleka od brzydkich, a przy tym niebezpiecznych, dużych nożyczek. 

Nożyczki dla dzieci - zupełnie inne od tych dla dorosłych

W rzeczy samej, nożyczki do papieru dla dzieci, znacznie różnią się ,,dorosłych” modeli. Nie chodzi tu tylko o rozmiar, a o kluczowe dla bezpieczeństwa detale konstrukcji.

Na pierwszy plan wysuwają się zaokrąglone końce. Takimi nożyczkami nie da się niczego głęboko przebić. Całkowicie tępe końcówki po prostu zsuną się po przedmiocie, nie zostawiając na powierzchni żadnego uszkodzenia.

Po drugie, nożyczki szkolne mają rękojeść dopasowaną do drobnej dłoni. Kształt otworów na palce i gumowe wykończenie, ułatwiają dziecku operowanie nożyczkami nawet przy wycinaniu drobnych elementów. Krótkie ostrza ułatwiają wycinanie najdrobniejszych elementów, wymagających precyzji. 

Efekt? Wygodne akcesorium, na miarę możliwości dziecka. Maluch sprawnie wykonuje prace manualne, nie denerwuje się a zajęcia plastyczne sprawiają mu przyjemność. To także ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa - zirytowane dziecko nie może się skoncentrować, traci cierpliwość, a to sprzyja wypadkom…

Po trzecie - takie nożyczki są tępe, w porównaniu ze zwykłymi nożyczkami. Nadają się tylko do cięcia cienkich struktur, a i do tego potrzeba naporu dwóch ostrz równocześnie. Z dorosłej perspektywy, bardziej niż do poważnych zadań, nadają się do wkręcania śrubek. Ewentualnie, cięcia papieru - czyli dokładnie do tego, do czego są przeznaczone. O to chodzi. 

Po czwarte - szkolne ułatwienia! Dla uczniów, którzy wykorzystują nożyczki do precyzyjnych wycinanek, szczególnie przydatne będą modele z podziałką. W ten sposób, dziecko nie będzie musiało najpierw mierzyć wszystkiego linijką, zaznaczać krańcowych punktów i wymazywać gumką pozostałości po zaznaczeniach. Sprawnie poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami nauczyciela, a jego geometryczne wycinanki będą estetycznie wykonane.

Nożyczki dziecięce - nie tylko w szkole

Jedne nożyczki do plecaka, a drugie do szuflady w biurku! Po co dziecku nożyczki w domowym zaciszu? 

Nożyczki dla małych dzieci - do czego się przydają?

Małe dziecko dopiero uczy się operować dłońmi i koordynować ich ruch ze wzrokiem. Rodzice robią wiele, by wesprzeć maluchy na kluczowych etapach rozwoju, a czasem wystarczy tylko… dać im do tego narzędzia i czujne oko! 

Wykonywanie prostych wycinanek to jedno z najlepszych praktycznych treningów mózgu. Nożyczki do papieru dla dzieci, używane pod okiem dorosłego, stanowią fantastyczne narzędzie wspierające percepcję. 

A to dopiero początek. Zabawki wspierające rozwój funkcji poznawczych bledną w starciu ze zwykłym papierem i kreatywnością. Wraz z dzieckiem możesz stworzyć proste puzzle, symetryczne wycinanki i wiele innych papierowych zabawek, do przyjemnego treningu funkcji neurologicznych już po odłożeniu nożyczek. 

Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są bezpieczne nożyczki plastikowe. Nie przecinają włosów, nie przewodzą prądu, a plastik jest na tyle mocny, by posłużył dziecku do czasu wymiany nożyczek na ,,poważniejsze” metalowe odpowiedniki. Bez obaw możesz je sprawić maluchowi, a wspomożesz jego rozwój i sam będziesz się świetnie bawił podczas wycinania!

Nożyczki dla przedszkolaka - po co mu nożyczki w domu?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, do ilu czynności w domu używasz nożyczek? Pewnie nie. Zrobiłbyś to dopiero, gdyby Ci ich zabrakło. Cóż… tak samo kilkulatek bez dostępu do nożyczek mógłby przedstawić długą listę zastosowań tego sprzętu!

Jak stworzyć laurkę dla babci bez wycięcia serduszka z kolorowego papieru? Jak własnoręcznie stworzyć ozdoby na choinkę, jeśli nie ma czym wycinać pasków? Nożyczki przedszkolne są kilkulatkowi niezbędne do realizowania kreatywnych pomysłów. 

Jeśli Twoje dziecko chętnie wykonuje prace plastyczne, szczególnie warto sprawić mu nożyczki z odbojnikiem. Odbojnik sprawia, że po zaciśnięciu, nożyczki same wracają do otwartej pozycji. To pomaga małym artystom w realizacji dużych przedsięwzięć - takich jak dziesięciometrowy łańcuch na choinkę! 

Przejrzyj ofertę szkolnych nożyczek na Plecaki.com. Spraw swojemu dziecku akcesorium, które będzie dla niego wygodne, a przede wszystkim bezpieczne. Nożyczki w  asortymencie spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i pochodzą wyłącznie od zaufanych producentów wyspecjalizowanych w akcesoriach szkolnych.

Nożyczki szkolne Kidea z podziałką Figurka NOFKAD-BIAŁY

Nożyczki szkolne Kidea z podziałką Figurka NOFKAD-BIAŁY

Producent: Kidea
Cena: 6,35 zł
zobacz więcej
Nożyczki szkolne Kidea z podziałką Figurka NOFKAD-SZARY

Nożyczki szkolne Kidea z podziałką Figurka NOFKAD-SZARY

Producent: Kidea
Cena: 6,35 zł
zobacz więcej
Nożyczki szkolne Bic Comfort - czarno-czerwone 78704-CZERWONE

Nożyczki szkolne Bic Comfort - czarno-czerwone 78704-CZERWONE

Producent: BIC
Cena: 19,49 zł
zobacz więcej
Nożyczki z figurkę w etui Kidea NOFEKA-KOALA

Nożyczki z figurkę w etui Kidea NOFEKA-KOALA

Producent: DERFORM
Cena: 6,11 zł
zobacz więcej
Nożyczki z figurkę w etui Kidea NOFEKAD-PANDA

Nożyczki z figurkę w etui Kidea NOFEKAD-PANDA

Producent: DERFORM
Cena: 6,20 zł
zobacz więcej

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl