Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Opcje przeglądania

Cena

  • od
    do

Kalkulatory do liczenia - do szkoły i do domu

,,Po co się uczyć matematyki? Przecież można użyć kalkulatora!” - tak pomyślał kiedyś każdy uczeń. Mimo, że kalkulator szkolny znacząco ułatwia pokonywanie matematycznych problemów, nie rozwiąże wszystkich edukacyjnych zagadnień za ucznia. Jest ogromną pomocą, ale dziecko musi samodzielnie nauczyć się ją wykorzystywać.

W dzisiejszych czasach kalkulator jest w każdym smartfonie czy internetowej wyszukiwarce. Tych rzeczy nie można jednak zabrać na lekcję, nie mówiąc nawet o egzaminie maturalnym czy kolokwium na uczelni. Dlatego, choć kalkulatory są wszędzie, wciąż trzeba zwracać się w stronę tradycyjnego sprzętu!

Kalkulatory do liczenia mają różne stopnie zaawansowania. W szkole najbardziej przydają się kalkulatory biurowe.  Umożliwiają wykonywanie prostych obliczeń, a równocześnie wymagają od dziecka znajomości kolejności wykonywania działań oraz wzorów matematycznych. Są bardzo proste w obsłudze - szczególnie dla przedstawicieli młodego pokolenia, którzy na co dzień operują zaawansowanymi smartfonami!

Biurowe, proste kalkulatory, są akceptowane przez nauczycieli. Niektórzy pozwalają nawet używać ich na sprawdzianach, pod warunkiem, że uczeń wykaże na kartce dojście do wyniku zwykłymi obliczeniami. Co więcej, kalkulator prosty można mieć na maturze - już niejednemu mocno zestresowanemu uczniowi pomogły przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia!

Kalkulatory dla dzieci znacznie ułatwiają wykonywanie zadań domowych. Przekonaj dziecko, by używało gadżetu tylko do potwierdzania wyników po zakończeniu pracy. W ten sposób łatwiej nauczy się matematyki. Nie będzie musiało czekać, aż nauczyciel sprawdzi zadanie i wskaże błędy. To przełoży się na wyższe oceny, a wyższe oceny, na wiarę we własne możliwości. Tej często brakuje uczniom podczas nauki wymagających przedmiotów ścisłych…

Dla uczniów szkoły średniej warto wybrać zaawansowany kalkulator szkolny - kalkulatory naukowe. Pozwalają na wykonywanie skomplikowanych obliczeń z użyciem funkcji i formuł. To obowiązkowe wyposażenie każdego licealisty, nie tylko tego na profilu z rozszerzoną matematyką. Poprawności obliczeń wymaga również biologia, chemia, fizyka czy informatyka, a z kalkulatorem będzie łatwiej ją kontrolować.

Kalkulatory dla dzieci - sprawdzona marka Citizen

Kalkulatory do liczenia to sprzęt, z którym warto zapoznawać dziecko od najmłodszych lat. Już kilkulatek może świetnie się bawić przy jego używaniu - poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Dalej, przyda się mu na każdym etapie edukacji i dorosłego życia. Kto wie - może dzięki temu gadżetowi Twoja pociecha zakocha się w matematyce?

Wybór kalkulatora w ulubionym kolorze i przyozdobienie go naklejkami, osłodzi naukę matematyki uczniowi, który nie przepada  za tym przedmiotem. Nic nie dzieli opinii uczniów tak mocno, jak królowa nauk - matematykę można albo kochać, albo nie znosić. Niezależnie jednak od stosunku do tego przedmiotu… uczeń musi go przetrwać. Ułatwi mu to wygodny kalkulator w kolorze niebieskim, różowym, pomarańczowym i innych.

Sprzęt nadaje się do użytku już przez kilkuletnie pociechy. Nie obawiaj się o ryzyko połknięcia drobnych elementów. W ofercie znajdziesz kalkulatory dla dzieci, które są bardzo trudne w rozmontowaniu. Stoi za nimi renomowana marka Citizen, z którą na pewno miałeś okazję zetknąć się w dorosłym życiu. 

Citizen to japońska marka obecna na rynku od ponad 100 lat. Produkuje kalkulatory o niezwykłej wytrzymałości - raz zakupiony gadżet posłuży dziecku aż do matury. A może nawet jeszcze dłużej… na studiach inżynierskich.

Poza wytrzymałością, wszystkie kalkulatory w ofercie są wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Nie znajdziesz w nich toksycznych barwników czy ostrych elementów. W dodatku, posiadane certyfikaty ISO świadczą o tym, że fabryki spełniają wyśrubowane normy produkcji. 

W asortymencie znalazły się również kalkulatory ekologiczne. Powstały z materiałów z recyklingu, zasila je bateria słoneczna, a opakowanie jest w 100% kompostowalne.

Kalkulator szkolny - duży czy mały?

W ofercie znajdziesz zarówno duże kalkulatory do liczenia, jak i kieszonkowe gadżety. na domowe biurko najlepiej sprawdzi się duży kalkulator, którego nie trzeba brać do ręki w trakcie gorączkowego wpisywania liczb. Przydaje się również uczniom z wadami wzroku, bo większy wyświetlacz i klawisze ułatwiają codzienne użytkowanie..

Myśląc o kalkulatorze na biurko, zwróć się w stronę gadżetów z regulowanym kątem wyświetlacza. Korzystanie z niego będzie jeszcze przyjemniejsze.

Z kolei kieszonkowe kalkulatory bez problemu zmieszczą się w piórniku ucznia. Chętnie wybierają je uczniowie, którzy kalkulatora używają względnie rzadko - na przykład w klasach humanistycznych.

Najprostszym wyjściem jest po prostu posiadanie dwóch kalkulatorów - jednego na biurku w domu, a drugiego w plecaku. Ostateczny wybór zależy głównie od preferencji dziecka i tego w jaki sposób będzie używało gadżetu.

Dobry kalkulator przydaje się na każdym etapie edukacji! Wybierz gadżet najwyższej jakości, a dziecko przejdzie z jednym kalkulatorem przez wiele lat szkolnej nauki. Sprawdź kalkulatory w ofercie Plecaki.com, a Twoja pociecha dostanie najlepszego naukowego pomocnika.

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl