Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Długopisy dla dzieci - jakie wybrać?

Długopis - podstawowy atrybut każdego ucznia! Sprzęt elektroniczny jeszcze długo nie zastąpi klasycznej kartki papieru.

W uczniowskiej ławce, najpotrzebniejsze są oczywiście długopisy szkolne z niebieskimi i czarnymi wkładami. To, który kolor wkładu wybrać, zależy przede wszystkim od preferencji ucznia. Nauczyciele z reguły nie mają co do tego sprecyzowanych oczekiwań. Najważniejsze, by kolor był wyrazisty, łatwo czytelny na białej kartce.

Wybierając długopisy dla dzieci, zawsze stawiaj na akcesoria o lekkiej konstrukcji. Być może nigdy nie zwróciłeś uwagi na to, jak ciężkie są ,,dorosłe” modele. W przypadku wyposażenia szkolnego, mamy do czynienia z ciągłym używaniem długopisu, przez wiele godzin dziennie. Tak więc, im lżej, tym lepiej.

Długopisy do szkoły powinny mieć idealnie gładką konstrukcję w miejscu chwytania. W ten sposób, długotrwałe posługiwanie się akcesorium nie spowoduje odcisków na palcach

Skóra dzieci jest delikatna, więc twarde długopisy z kanciastą obudową nie będą dla nich wygodne w używaniu. W ofercie sklepu znajdziesz właśnie takie długopisy, o konstrukcji przyjaznej dla dziecięcych dłoni.

Zwróć uwagę także na bezpieczeństwo długopisów dziecięcych. Te modele są trudne w rozmontowaniu, co minimalizuje ryzyko połknięcia drobnych elementów. Poza tym, atrakcyjna estetyka nie skłania dzieci do majstrowania przy akcesoriach! Po co psuć piękny długopis z ulubionym superbohaterem? 

Oprócz zwykłych czarnych i niebieskich długopisów szkolnych, uczniowi przyda się kilka wyjątkowych rodzajów. 

Kolorowe długopisy - przydatne w każdej klasie

Długopisy dla dzieci mogą być jednym z wyzwalaczy kreatywności. Kolorowe długopisy żelowe metaliczne, brokatowe i pastelowe, pozwolą uczniowi pokazać artystyczną duszę podczas codziennego notowania.

Nic nie ułatwia nauki tak, jak estetyczne notatki. Sketchnoting, czyli notowanie graficzne, cieszy się ogromną popularnością także wśród dorosłych. Istnieją nawet kursy tej sztuki!

Wizualne notowanie relaksuje, pobudza kreatywność i ułatwia zapamiętywanie informacji. Z kompletem długopisów szkolnych w różnych kolorach, dziecko naturalnie się go nauczy. To przyda mu się na każdym etapie edukacji, a może nawet skłoni do wyboru kariery grafika komputerowego.

Długopisy? Sklep Plecaki.com oferuje szeroki wybór barwnych propozycji. To nie tylko zestawy, ale też długopisy różnokolorowe. Długopisy różnokolorowe mają w środku kilka wkładów, które dziecko może do woli zmieniać. Tworzenie barwnych notatek jeszcze nigdy nie było tak proste - nie trzeba nawet wypuszczać długopisu z ręki.

Długopisy ścieralne - nie na sprawdzian!

Ścieralne długopisy to niezwykle praktyczne akcesoria do codziennego notowania w zeszycie. Z nimi, korektor nie będzie potrzebny. Błędy ortograficzne? Jeden ruch ręki i już ich nie ma! Przyda się także dorosłym, prawda?

Na ścieralne długopisy warto stawiać tak naprawdę w każdej klasie - bo w każdej klasie zdarzają się błędy przy notowaniu. Nic nie psuje estetyki zeszytu tak, jakie wielkie plamy z korektora. Mazanie korektorem zabiera dzieciom czas na lekcji, farba powoli schnie, a dookoła ławki roznosi się chemiczny zapach… Chyba nikt nie lubi korektorów, zwłaszcza tych w płynie! Dzisiaj, nie są potrzebne. 

Uwaga - na sprawdzianie dziecko musi mieć zwykły długopis. Nie chodzi tylko o uczciwość. Dzięki temu, że nauczyciel widzi co skreślał uczeń, może łatwo prześledzić jego pracę. W ten sposób, lepiej zdaje sobie sprawę z toku myślenia przy wykonywaniu zadań i wie nad czym trzeba popracować z uczniem.

Długopisy szpiegowskie - do zabawy!

Tak zwane długopisy szpiegowskie, to akcesoria piśmiennicze z bezbarwnym tuszem. Wykonane nim napisy pokazują się dopiero pod wpływem promieniowania UV. Każdy tego typu długopis posiada wbudowaną mini-latarkę, pozwalająca na ujawnianie sekretów.

Szpiegowskie długopisy to świetne akcesoria  dla każdego młodego posiadacza tajemnic. Dla dorosłego wydaje się zwykłą zabawką, choć ma dużo ważniejszą funkcję. 

Dając dziecku taki długopis, pokażesz, że pozwalasz mu mieć swoje sekrety. Takie detale w rzeczywistości budują zaufanie między rodzicem i dzieckiem. 

Długopisy do szkoły - wzory

Długopisy szkolne towarzyszą dzieciom od pierwszych szkolnych zajęć. Już w przedszkolu, gdy maluchy uczą się pisać, te akcesoria piśmiennicze mogą stać się ich ulubionymi. Nie jest tajemnicą, że atrakcyjne akcesoria szkolne, dopasowane do gustu posiadacza, wzbudzają pozytywne nastawienie do lekcji.

Kiedy mamy do czynienia z tak wszechobecnymi przyborami, trzeba szczególnie przyłożyć się do ich wyboru. Długopisy Violetty, z superbohaterami, bajkowymi postaciami,  motywami z gier i zwierzątkami, to nie tylko akcesoria do pisania. To motywatory, zawsze pod ręką młodego ucznia! 

Ładny długopis zmotywuje Twoje dziecko do prowadzenia estetycznych notatek. Na jego widok chętniej usiądzie do wykonywania pracy domowej. Będzie go również pilnował - nie jest tajemnicą, że dzieci (i dorośli!) przez nieuwagę stale gubią swoje długopisy.

Przejrzyj asortyment oferowany przez sklep. Długopisy przyjazne anatomii dłoni dziecka, bezpieczne, w różnych wzorach i kolorach… spraw je dziecku, a polubi notowanie! 

DŁUGOPIS 8 KOLORÓW KIDEA D8KA

DŁUGOPIS 8 KOLORÓW KIDEA D8KA

Producent: DERFORM
Cena: 5,09 zł
szt.
zobacz więcej

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl