Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Bloki szkolne - rysunkowe, techniczne, kolorowe

Kiedy kompletujesz szkolną wyprawkę dla swojego dziecka, musisz pamiętać o wielu elementach. Oprócz plecaka, piórnika czy przyborów do pisania, powinieneś zadbać o to, by dziecko miało wszystkie akcesoria potrzebne na lekcje plastyki. Wśród najważniejszych są papierowe bloki - rysunkowe i techniczne.

Bloki szkolne przydają się jednak również w czasie innych lekcji, zwłaszcza w szkole podstawowej. Możesz wybierać wśród papieru o różnej gramaturze i kolorach, a także odmiennych formatach. Sprawdź, jakie bloki dla Twojego dziecka przygotowaliśmy w sklepie plecaki.com.pl. To propozycje, z których warto skorzystać!

Na jakich lekcjach przydają się bloki szkolne?

Bloki szkolne, zwłaszcza rysunkowe, w pierwszej kolejności kojarzą się z lekcjami plastyki. To w czasie tych zajęć dzieci mają pierwszy kontakt ze sztuką - a właściwie same ją tworzą. Białe bloki rysunkowe są na tych lekcjach podstawą, ale nauczyciele najczęściej wymagają również zakupu bloków technicznych oraz papieru kolorowego.

Bloki techniczne często wykorzystuje się również na lekcjach techniki. Czasami wykonuje się na nich techniczne rysunki, ale częściej są podstawą przestrzennych konstrukcji wykonywanych przez uczniów. Bloki oraz papier kolorowy mogą sporadycznie przydać się również na innych lekcjach, zwłaszcza do wykonywania projektów w ramach zadań domowych - na przykład z zajęć języka obcego czy polskiego.

Jak wybrać odpowiednie bloki rysunkowe dla dzieci?

Przy wyborze bloku rysunkowego dla dzieci trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa elementy. Wszystkie bloki tego typu znakomicie nadają się do rysowania, ale na przykład do malowania już niekoniecznie. Zależy to przede wszystkim od gramatury papieru. Pod farby akwarelowe czy plakatowe nadają się bloki o gramaturze co najmniej 100 g/m2. Takie bloki bez problemów znajdziesz w naszym . Możesz także wybrać kartki o mniejszej gramaturze, które można wykorzystać przede wszystkim do rysowania.

Drugi istotny parametr to format kartek w bloku. Najpowszechniejsze w użyciu są bloki A4, których kartki mieszczą się w popularnych teczkach biurowych. Wielu nauczycieli plastyki prosi jednak uczniów od czasu do czasu o większe prace w formacie A3. Warto więc sprawić dziecku również taki blok.

Jak wybrać bloki techniczne do szkoły?

Bloki techniczne wyróżniają się jeszcze większą gramaturą papieru. Jeśli chcesz dołączyć do wyprawki szkolnej dziecka blok techniczny wysokiej jakości, postaw na kartki o gramaturze co najmniej 160 g/m2. Taki blok pozwoli na malowanie flamastrami bez przebijania kolorów na drugą stronę. Będzie też podstawą solidnych konstrukcji przestrzennych.

By nie trafić na blok techniczny kiepskiej jakości, wybieraj produkty sprawdzonych marek. Na plecaki.com.pl czekają na Ciebie między innymi bloki Creatinio oraz Happy Color. Ta ostatnia firma przygotowała nawet wyjątkowo gruby blok premium o gramaturze 220 g/m2. Taki papier może już służyć nie tylko do trójwymiarowych konstrukcji, ale i podklejania prac na cieńszym papierze.

Nie zapomnij o papierze kolorowym

Nieodzownym elementem plastycznej wyprawki ucznia jest papier kolorowy. Takie produkty zwykle są dostępne w formacie A4 lub A5. Mogą być barwione na etapie przygotowywania papieru - wtedy są kolorowe z obu stron - lub powierzchniowo: wówczas odwrót kartki jest biały. Będą potrzebne dziecku przede wszystkim do różnego rodzaju wycinanek i wyklejanek.

Kup bloki szkolne taniej na plecaki.com.pl!

W naszym sklepie przygotowaliśmy dla Twojego dziecka bloki rysunkowe, bloki techniczne i papier kolorowy o różnej wielkości i grubości. Bez względu na produkt, na który się zdecydujesz, możesz być pewien solidnej jakości i atrakcyjnej ceny. Tutaj naprawdę opłaca się kupować. Zamów bloki szkolne i przekonaj się jeszcze dzisiaj!

Papier ksero kolorowy A4 70 arkuszy 120 g/m2 mix kolorów Kreska 900343

Papier ksero kolorowy A4 70 arkuszy 120 g/m2 mix kolorów Kreska 900343

Producent: KRESKA
Cena: 16,30 zł
zobacz więcej
Papier mix A4-500 kolorowy 501786

Papier mix A4-500 kolorowy 501786

Producent: KRESKA
Cena: 81,80 zł
zobacz więcej
Szablony D+ do zestawów BLOpens Centropen 22179

Szablony D+ do zestawów BLOpens Centropen 22179

Producent: Centropen
Cena: 16,45 zł
zobacz więcej

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl