Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Najważniejsze akcesoria szkolne na lekcje plastyki

akcesoria szkolne

Przygotowanie szkolnej wyprawki to zadanie, które co roku stoi przed rodzicami dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Wiąże się nie tylko ze sporymi wydatkami, ale także wymaga sporo uwagi. Większość rodzin chce kompleksowo zaopatrzyć dzieci we wszystkie potrzebne akcesoria szkolne jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dzięki temu można uniknąć nerwowych chwil i kupowania w ostatniej chwili zeszytów, bloków rysunkowych czy innych przyborów. Szczególnego przygotowania wymagają lekcje plastyki. To na nich potrzeba najwięcej różnorodnych artykułów szkolnych, które często lądują na cały rok szkolny w szafkach w salach lekcyjnych. Kompletując wyprawkę nie można więc zapomnieć o tym przedmiocie. Nasz poradnik pomoże w skompletowaniu pełnego zestawu na lekcje plastyki dla uczniów szkół podstawowych.

Lekcje plastyki - w których klasach znajdą się w programie zajęć?

Zajęcia plastyczne towarzyszą dzieciom od początku szkolnej przygody, a właściwie nawet wcześniej. Już w przedszkolu maluchy przygotowują obrazki, które potem z dumą wręczają swoim rodzicom lub wywieszają na korkowych tablicach. Pierwsze dzieła sztuki powstają zazwyczaj przede wszystkim z udziałem kredek. W zerówce i pierwszych klasach szkoły podstawowej katalog akcesoriów wykorzystywanych przy pracach plastycznych jest już znacznie szerszy. Zajęcia plastyczne są istotnym elementem edukacji wczesnoszkolnej w klasach od pierwszej do trzeciej. Dzieci w ten sposób rozwijają umiejętności manualne, uczą się staranności, a nauczyciele mogą w nich wyzwolić pokłady kreatywności.

W starszych klasach zajęć plastycznych jest już nieco mniej. Od czwartej do siódmej klasy w podstawie programowej przewidziano tylko jedną lekcję tygodniowo. W szkołach średnich plastyka nie jest już przedmiotem, który obowiązkowo musi znaleźć się w planie lekcji. W niektórych placówkach, w pierwszych klasach liceów ogólnokształcących i techników, znajduje się jednak miejsce na 45 minut plastyki tygodniowo. W kolejnych latach, w klasach o profilu humanistycznym, ślady plastyki można znaleźć na lekcjach wiedzy o kulturze. Wówczas nie ma już jednak zwykle mowy o wykonywaniu skomplikowanych rysunków czy wycinanek, a jedynie o wiedzy teoretycznej na temat plastycznych stylów czy najwybitniejszych artystów.

Piórniki Coolpack na plastykę i ich wyposażenie

By odpowiednio przygotować dziecko na lekcje plastyki, w pierwszej kolejności należy zadbać o wyposażenie jego piórnika. To w nim zwykle przechowuje się bowiem przybory do rysowania i malowania, ale nie tylko. Na rynku znajdziemy produkty wielu uznanych firm, takich jak na przykład Coolpack - piórniki z wyposażeniem takich marek to rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na własnoręczny dobór szkolnych akcesoriów.

Na plastyce z pewnością przyda się dobrze zaostrzony ołówek. To nim zwykle dzieci szkicują przyszły rysunek. Alternatywą są kredki ołówkowe, czyli kolejny niezbędny element w piórniku. Najlepiej sprawdzą się wielokolorowe zestawy, nawet takie z 24 barwami. Młodszym dzieciom przydadzą się grubsze kredki, którymi łatwiej i szybciej pomalują obrazek.

W piórniku powinno się także znaleźć miejsce dla flamastrów. Kiedy nauczyciele nie narzucają metody, którą ma zostać wykonany obrazek, dzieci bardzo chętnie wybierają właśnie takie przybory. Nawet jeśli szkoła tego nie wymaga, dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie dziecka w pastele - dzięki nim powstają rysunki z ciekawym i niebanalnym efektem wizualnym. Kolejne pozycje w piórniku to gumka do mazania, kredki świecowe, nożyczki i klej. Dwa ostatnie przybory z pewnością się przydadzą. W końcu plastyka to nie tylko rysunki i malunki, ale także różnego rodzaju wycinanki i wydzieranki. Najlepiej sprawdzi się klej w sztyfcie, dzięki któremu dziecko nie zabrudzi ławki ani przygotowywanej pracy.

Twoja pociecha zaczyna swoją przygodę z edukacją? Sprawdź nasz poradnik "Jak ułatwić dziecku codzienność w pierwszej klasie podstawówki? Przydatne gadżety"!

Bloki i papier kolorowy

Kiedy mamy już czym rysować, trzeba jeszcze zadbać o odpowiedni materiał, na którym będą wykonywane prace plastyczne. Zdecydowanie najważniejszy będzie biały blok rysunkowy, który jest podstawą dla większości rysunków. W pierwszych klasach podstawówki wystarczy format A4 - najlepiej od razu kupić dwa egzemplarze - ale w późniejszych może być potrzebny blok A3 do wykonywania większych rysunków. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego warto kupić także biały blok techniczny, który będzie podkładką dla nieco poważniejszych plastycznych dzieł.

Wspomniane wcześniej wycinanki i wydzieranki wymagają także papieru kolorowego. Podstawą jest zwykły, rysunkowy, z którego dzieci często korzystają przy wyklejaniu różnych grafik na kartkach z bloku. Młodsze dzieci chętnie będą także sięgać po papier samoprzylepny, który nie wymaga kleju. W dodatku wyróżnia się błyszczącymi kartkami, zazwyczaj są w nim srebrne i złote strony. Niektórzy nauczyciele zalecają też dzieciom zakup bloku rysunkowego z kolorowymi kartkami.

Plastelina, farby i inne dodatki

Jednym z najważniejszych plastycznych akcesoriów do szkoły są farby. Obok flamastrów to właśnie malunki z ich pomocą sprawiają wielu dzieciom największą frajdę. A przy okazji mogą wyglądać bardzo efektownie. Zwykle w szkole potrzebne są dwa komplety farb. Pierwszy to znajdujące się na specjalnej palecie farbki akwarelowe, które rozpuszczają się w wodzie, tworząc obrazki w rozmytych i stonowanych barwach.

Drugi rodzaj, czyli farby plakatowe, są z kolei najczęściej sprzedawane w okrągłych pojemniczkach, w zestawach po 8 lub 12 kolorów. Warto zwrócić uwagę na to, jak są zamykane. Małym dzieciom łatwiej będzie otworzyć odkręcane pojemniczki, inaczej ich zakrętka może przywierać do ścianek i trudno będzie dostać się do farby. Zdecydowanie rzadziej wykorzystuje się natomiast farby plakatowe w tubkach. Zestaw do malowania uzupełniają pędzle. Powinny być co najmniej dwa - jeden cieńszy, drugi grubszy. Dzieciom, zwłaszcza mniejszym, potrzebny będzie też kubek na wodę, w którym będą mogły namoczyć i wypłukać pędzel.

Wcześniej czy później na lekcji plastyki przyda się również plastelina. Lepienie z niej rozmaitych ludzików i zwierzątek bądź wyklejanie nią obrazków jest szczególnie popularne w klasach I-III. Warto więc kupić dziecku większy zestaw, by nie trzeba było uzupełniać go już po pierwszej lekcji. Zamiast wymaganych przez szkoły co najmniej sześciu kolorów najlepiej od razu zdecydować się na komplet z 12 barw. Starszym dzieciom można także zaproponować modelinę, czyli materiał podobny do plasteliny, ale nieco twardszy. 11- czy 12-latek powinien sobie z nią jednak poradzić.

Miłym uzupełnieniem plastycznego zestawu będzie także taśma klejąca, która czasami może wyręczyć klej przy kłopotach z przygotowywaniem zadania domowego z plastyki. Każde dziecko, zwłaszcza młodsze, ucieszy się także z żelowych i brokatowych długopisów. Takie akcesoria pomogą w wyjątkowy sposób ozdobić obrazek.

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl