Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Kredki świecowe a woskowe. Czym się różnią i które wybrać dla dziecka?

Kredki świecowe a woskowe - czym się różnią?

Kredki świecowe a woskowe - z pozoru takie same, w rzeczywistości jednak nieco się od siebie różnią. W zależności od wyboru można uzyskać zróżnicowany efekt. Co więc odróżnia kredki woskowe od świecowych? Które powinny się znaleźć w szkolnej wyprawce? Do czego dziecko będzie mogło je wykorzystać?

Czym się różnią kredki woskowe od świecowych?

Oba rodzaje kredek pozostają popularne i rzeczywiście są do siebie podobne. Są lekkie, łatwo się nimi rysuje i można je zużyć niemal do końca. W kilku kwestiach można jednak dostrzec różnice.

Kredki świecowe - czym się wyróżniają?

Największą różnicą między tymi rodzajami kredek jest ich skład. Kredki świecowe produkuje się z parafiny. To właśnie dzięki niej płynnie rozchodzą się po powierzchni, pozwalają na szybkie zamalowanie kartki. Są miękkie, nie trzeba ich dociskać do papieru.

Można nimi rysować detale, ale wymaga to sporej wprawy. Świetnie nadają się natomiast do mieszania kolorów. Zamalowany nimi fragment ma charakterystyczną, trójwymiarową powierzchnię. Same kredki często mają papierową owijkę, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w dłoni. Modele ze sprawdzonych źródeł są w pełni bezpieczne dla dzieci.

Do czego będą potrzebne dziecku kredki świecowe?

Kredki świecowe to obowiązkowy element wyprawek szkolnych do przedszkola i początkowych klas szkoły podstawowej. Znakomicie nadają się zwłaszcza do nauki rysowania. Wówczas warto wybrać modele o większej średnicy.

Kredki świecowe będą potrzebne dziecku przede wszystkim na lekcjach plastyki. Przydadzą się zwłaszcza do kolorowania obrazków wykonanych na papierze, który będą kryć w ciekawy sposób. Można jednak wykorzystać je również do bardziej skomplikowanych prac. Ciekawe efekty dają obrazki ze stopionych kredek, które można wykonać po starciu “świecówek” na tarce i delikatnym podgrzaniu wiórek.

Kredkami świecowymi można także wykonywać podkłady pod obrazki malowane farbami plakatowymi. Po zamalowaniu można z nich potem wydrapać wykałaczką oryginalne kształty. Te kredki mogą także zdobić trójwymiarowe konstrukcje na lekcjach techniki, posiadają bowiem właściwości wodoodporne.

Kredki woskowe - czym się różnią od świecowych?

Kredki woskowe, jak sama nazwa wskazuje, produkuje się z naturalnego wosku pszczelego. W związku z tym różnią się od świecowych ceną - kredki woskowe są droższe. Różnice można też szybko wyczuć, bo wosk pozostawia po sobie delikatny, przyjemny zapach, którego próżno szukać w parafinie.

Podobnie jak świecowe, tak i woskowe modele są miękkie i rysuje się nimi dość swobodnie. Przy tym są jednak solidniejsze od wyrobów z parafiny i rzadziej się łamią. Gwarantują także bardziej intensywne kolory. Przede wszystkim jednak kredki woskowe, przy umiejętnym zastosowaniu, pozwalają na wykonywanie bardzo precyzyjnych rysunków. Do tego także kryją nieco lepiej od “świecówek”.

Do czego będą potrzebne dziecku kredki woskowe?

Kredki woskowe zazwyczaj nie są wymagane przez nauczycieli nawet na lekcjach plastyki. Przydadzą się jednak do wykonywania precyzyjnych rysunków oraz dokładnego malowania obrazków. Mogą na tych polach śmiało konkurować z kredkami ołówkowymi, jednocześnie zapewniając zupełnie inny charakter zamalowanej powierzchni.

Ze względu na większą odporność na łamanie kredki woskowe lepiej od świecowych nadają się też do malowania twardych powierzchni. Można więc nimi zdobić na przykład prace plastyczne z kamieni. Sprawdzą się też przy wykonywaniu pisanek. Wiórki lub resztki kredek woskowych, po delikatnym rozgrzaniu, można też wykorzystać jako lak do pieczęci.

Kredki świecowe czy woskowe: które wybrać dla dziecka?

I kredki świecowe, i woskowe przydadzą się dziecku. Jeśli zależy Ci, by dziecko rozwijało się plastycznie, rozważ postawienie na kredki woskowe. Mają nieco lepsze właściwości kryjące, a do tego pozwalają na rysowanie bardzo precyzyjnych obrazków. Musisz jednak liczyć się z większym wydatkiem.

Jeżeli jednak nie chcesz wydawać więcej, kredki świecowe spełnią wymagania nauczycieli. Zawsze stawiaj też na kredki świecowe w przypadku maluchów i dzieci poniżej ośmiu lat. Im takie produkty ułatwią rozwój manualny.

Możesz też zdecydować się na zestawy artystyczne dla dzieci. Dzięki nim pociecha będzie w kompleksowy sposób wyposażona do szkoły i gotowa do rozwijania plastycznych talentów. W zestawach często znajdziesz oba rodzaje kredek, a do tego szereg innych ciekawych akcesoriów do malowania.

kredki świecowe a woskowe - różnice oraz zastosowania

Kredki woskowe Prima Art znajdziesz tutaj: https://plecaki.com.pl/pl/p/Kredki-szkolne-Prima-Art-swiecowe-woskowe-24-kolory-447733/8718

Jeśli szukasz kredek woskowych, rozważ zakup kredek Prima Art w 24 kolorach. To gwarancja soczystych i żywych barw na każdej powierzchni. Twoje dziecko wykona dzięki nim bardzo wyraziste rysunki. Równocześnie są miękkie, ale nie rozmazują się w trakcie rysowania. Pomaga w tym ich tłusta konsystencja z naturalnego wosku.

Kredki świecowe czy woskowe? Akcesoria świecowe dla najmłodszych

Kredki świecowe Bambino znajdziesz tutaj: https://plecaki.com.pl/pl/p/11-B-01-Kredki-BAMBINO-swiecowe-18-kolorow-00201/9081

Przy zakupie kredek świecowych warto zaś spojrzeć na kredki Bic Plastidecor w 12 kolorach. To produkt w pełni bezpieczny, z którego mogą korzystać nawet maluchy od 30. miesiąca życia. Malowanie będzie proste i szybkie, a do tego kredki nie będą brudzić ich rączek. W dodatku to kredki świecowe o wzmocnionym graficie, co sprawia, że rzadziej się łamią.

Podsumowanie: kredki świecowe a woskowe - różnice i polecane rozwiązania

Jeśli i Ty miałeś dylemat: kredki świecowe a woskowe, teraz decyzja powinna być łatwiejsza. Te rodzaje kredek różnią się od siebie przede wszystkim składem, ale również trwałością i wyrazistością rysunków. Nad zakupem kredek świecowych nawet się nie zastanawiaj, będą potrzebne w wyprawce każdego ucznia pierwszych klas szkół podstawowych. Kredki woskowe będą zaś dodatkiem, który warto sprawić dzieciom z artystycznym zacięciem.

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl