Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Jak znaleźć najlepszy tornister dla chłopca

Jak znaleźć najlepszy tornister dla chłopca

Tornister czy plecak dla chłopca do pierwszej klasy - przed takim trudnym dylematem stoją rodzice, którzy muszą wybrać, w czym ich syn będzie nosił zeszyciki i przybory szkolne na początku swojej edukacji. Ponownie do mody wracają tornistry, dlatego podpowiadamy, jak znaleźć najlepszy model dla chłopca. Na co zwracać szczególną uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie?

Tornistry szkolne dla chłopców - praktyczniejsze od plecaka

Zdecydowaną zaletą tornistrów jest ich kształt i odpowiednio rozłożone komory - dzięki temu syn będzie mógł spokojnie segregować swoje przedmioty, by bez problemów znaleźć to, czego szuka. W tornistrze lepiej rozkłada się także ciężar całego obciążenia. Odpowiednio dobrany tornister z bocznymi kieszeniami na napój oraz śniadanie jest znacznie bardziej praktyczny i poręczny dla małego dziecka.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Istnieje kilka obowiązkowych punktów, które powinien spełniać tornister dla chłopca. W czasie odwiedzin sklepu czy przeglądania różnych ofert w internecie sprawdzajmy opisy i patrzmy na jakość tych produktów. Ważne, by tornister idealnie sprawdzał się na plecach naszego dziecka w ciągu całego dnia.

Odpowiedni rozmiar

Nie ma nic ważniejszego od dobrze dobranego rozmiaru plecaka. Nie może być zbyt mały - trzeba zmieścić w nim zeszyty, książki, przybory plastyczne albo strój na zajęcia sportowe lub taneczne. Najlepszym wyborem jest tornister, który nie będzie zwężał się ku górze. Dzięki temu nie ma obaw, że dziecko nie zauważy którejś z rzeczy, której akurat potrzebuje. Należy również patrzeć na wymiary tornistra, aby nie był on za duży! Zapakowany w przybory może przeciążać dziecko i utrudniać utrzymanie równowagi. 

Niska waga

To kolejna istotna cecha. Tornistry szkolne dla chłopców z reguły są cięższe od plecaków, dlatego należy szukać jak najlżejszego rozwiązania. Pamiętajmy, że obciążenie kręgosłupa nie powinno być zbyt duże - zaleca się, ażeby wynosiło ono do 10% procent całkowitej masy dziecka. Tornister jest cięższy od plecaka - głównie dlatego, że jest zdecydowanie bardziej wzmocniony.

Usztywnienia

To powód, dla którego rodzice coraz częściej wybierają tornistry. Choć plecaki często mają wzmocnione plecy, nie są one tak usztywnione jak klasyczny tornister. Dodatkowo wzmocniony dół, który nie pozwala książkom ciążyć, to coś, czego próżno szukać w plecaku. Coraz częściej dodawane są także pasy biodrowe i piersiowe, które nie pozwalają tornistrowi opadać. Warto, aby wybrany model miał podstawki z nóżek, które zmniejszą zabrudzenia spodu tornistra i nie pozwolą mu się przewracać. 

Bezpieczeństwo i dodatki

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy nasze dzieci będą wracać do domu po zmroku, dobrze jest posiadać plecak z dużą liczbą odblasków. Dzięki temu chłopiec z nim na plecach będzie cały czas widoczny na drodze. Inne ciekawe i warte uwagi dodatki to specjalne mocowanie na klucze oraz dziurka na słuchawki. 

Tornistry na kółkach dla chłopców

Dotychczas z tornistrami na kółkach widywano zazwyczaj dziewczynki. Teraz powoli się to zmienia. Dla kogo będzie to odpowiedni produkt? Zwróćmy szczególną uwagę na drogę, którą musi przebyć dziecko idące do szkoły i wracające do domu. Jeśli jest płaska i równa - tornister z kółkami będzie się sprawdzał. Dziurawa nawierzchnia może jednak doprowadzić do zniszczenia kółeczek. Wtedy tornister trzeba będzie nosić na plecach - a zarówno tornistry na kółkach dla chłopców, jak i dla dziewczynek, są cięższe od tych zwykłych.

Wybierając odpowiedni produkt, zapytajmy także o zdanie naszego syna. On wybierze, który tornister ma najładniejszy design, a rodzice ocenią go pod kątem praktyczności i jakości.

Jeśli szukasz również tornistra dla dziewczynki, koniecznie sprawdź, jakimi zasadami kierować się przy jego wyborze: https://plecaki.com.pl/najwazniejsze-zasady-wyboru-tornistrow-dla-dziewczynki

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl