wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

doświadczenie

10 lat w branży

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!
Jak ułatwić dziecku codzienność w pierwszej klasie podstawówki? Przydatne gadżety
Jak ułatwić dziecku codzienność w pierwszej klasie podstawówki? Przydatne gadżety

Początek nauki w szkole wiąże się z wieloma wyzwaniami. Denerwują się rodzice malucha, którzy pierwszy raz “posyłają dziecko w świat”. Zdecydowanie najwięcej stresu przeżywają jednak pierwszoklasiści, którzy zamieniają przedszkole pełne zabawek na książki, zeszyty i inne mniej przyjemne obowiązki. Dorośli mogą jednak ułatwić swoim pociechom start w szkolnych ławkach. Wystarczy zaopatrzyć dzieci w kilka przydatnych gadżetów, dzięki którym początki w pierwszej klasie podstawówki staną się łatwiejsze.

Plecaki na kółkach

Przygotowanie pierwszej szkolnej wyprawki wielu rodziców rozpoczyna od zakupu plecaka. W ostatnich latach modne są między innymi plecaczki vintage, a także plecaki zdobione wizerunkami bohaterów popularnych filmów i kreskówek. Takie plecaczki zwykle są maksymalnie lekkie, by nie obciążać zbytnio pleców malucha.

Alternatywą dla tych, którym podręczniki i zeszyty do tak małego plecaka się nie zmieszczą, będą plecaki na kółkach. Dzięki temu nawet siedmiolatek jest w stanie przetransportować ciężki bagaż z sali do sali. To również wytchnienie dla kręgosłupa w drodze do szkoły i z powrotem. Problemem może być jedynie nauka w salach położonych na piętrze i wciąganie plecaka po schodach - na szczęście wówczas można go na chwilę założyć na plecy.

Szukasz dodatkowych informacji o plecakach dla pierwszaków? Przeczytaj kolejny artykuł: Plecaki dla dzieci - jakie modele nie będą się nadawać dla pierwszoklasisty?

Śniadaniówka

Bez solidnego i smacznego posiłku na długiej przerwie pierwszoklasiście trudno będzie przetrwać do ostatniego dzwonka. Podczas gdy dorośli często pakują śniadanie do folii aluminiowej czy plastikowych woreczków, najmłodszym przyda się dodatkowy pojemnik na śniadanie. Rozwiązaniem będzie zamykana na zatrzask śniadaniówka. Dzięki niej kanapki czy inne smakołyki na dłużej pozostaną świeże. Pojemnik będzie też dodatkowym zabezpieczeniem, które ochroni zeszyty i wnętrze plecaka przed niepożądanym kontaktem z drugim śniadaniem.

Chusteczki nawilżane

Przy kompletowaniu szkolnych wyprawek często zwracamy uwagę na plecak, piórnik i zeszyty. O opakowaniu z chusteczkami nawilżanymi niewiele osób pamięta, a to praktyczny przedmiot, który może znacznie ułatwić codzienność pierwszoklasiście. Siedmiolatki nie są jeszcze tak sprawne jak starszaki i często zdarza im się coś zabrudzić. Chusteczki nawilżane świetnie nadają się do tego, by szybko wytrzeć ręce czy buzię albo jakiś zabrudzony przedmiot. Posługiwanie się takimi chusteczkami będzie znacznie łatwiejsze niż wycieranie czegokolwiek ich klasycznymi, papierowymi odpowiednikami.

Drobiazgi do piórnika

Kilka praktycznych drobiazgów dla pierwszaka warto umieścić również w piórniku. Pierwszym może być zamykana temperówka - dzięki niej uczeń nie zaśmieci sobie ławki ani plecaka. Kolejnym ciekawym elementem, który nie kojarzy się z wyprawką do pierwszej klasy, są kolorowe zakreślacze. Zwykle uchodzą za atrybut studentów, którzy zaznaczają nimi najważniejsze fragmenty notatek, ale i dzieciom mogą się przydać jako uzupełnienie flamastrów.

W piórniku nie powinno też zabraknąć osobnej gumki do ścierania, a najlepiej dwóch. Niewielkie gumeczki na ołówkach szybko się psują, a i większe gumki miewają tendencje do rozpadania się na kawałki. Lepiej więc mieć jakąś w zapasie, bo pierwszak często będzie posługiwać się ołówkiem.

Copyright (c) 2019 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl