Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Jak pisać piórem? Porady nie tylko dla dzieci

Jak pisać piórem? Porady nie tylko dla dzieci

Pisanie piórem jest znane od wieków. Coraz rzadziej można spotkać osoby, które preferują tę formę pisania. Znajdą się jednak takie, które chcą dowiedzieć się, jak pisać piórem i nabyć umiejętność, która wymaga odpowiedniej techniki i praktyki. 

Niezależnie od wieku, korzystanie z pióra może poprawić jakość pisma i uczynić tę czynność bardziej wyrafinowaną oraz ekscytującą. W tym artykule dowiesz się, jak pisać piórem! Poznasz kilka praktycznych porad, które pomogą zarówno dzieciom, jak i dorosłym wykształtować tę umiejętność

1 Jak pisać piórem? - zacznij od doboru odpowiedniego narzędzia do pisania 

Jeśli chcesz zacząć naukę tej wyjątkowej formy pisania, powinieneś rozpocząć od doboru odpowiedniego narzędzia. Postaw na pióro, które dobrze leży w Twojej dłoni. Powinno mieć ergonomiczny kształt, a także wagę, która zapewni łatwość utrzymania przedmiotu w dłoni. 

W przypadku dziecka warto rozpocząć naukę do zwykłego długopisu. Wybierz piękny design, by Twoja pociecha chętniej praktykowała pisanie. Jeśli szukasz pięknych modeli, zajrzyj na https://plecaki.com.pl/pl/c/Dlugopisy/204 i wybierz jeden lub kilka z wielu przyjaznych dla dzieci designów. 

Przechodząc do piór, na rynku znajdziesz tradycyjne modele z atramentem oraz kulkowe. Pióra kulkowe są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnych umiejętności, co sprawia, że są idealne dla osób, które nie są przyzwyczajone do takiego pisania. Jeśli chcesz jednak postawić na tradycję, wybierz pióro z atramentem i już od samego początku ucz się tej niełatwej techniki. 

Jak pisać piórem - pióro kulkowe dla dzieci

Zestaw piór kulkowych 5 sztuk w różnych kolorach dla dzieci (i nie tylko) kupisz tutaj: https://plecaki.com.pl/pl/p/Pioro-kulkowe-5-sztuk-Rystor-17126/22376

2 Prawidłowe ułożenie dłoni - początki kształtowania odpowiedniej techniki pisania 

Już od wielu lat ćwiczysz, jak trzymać długopis. Niestety w przypadku pisania piórem to się nie sprawdzi. Musisz porzucić swoje nawyki i zaadaptować się od nowych. Co to znaczy?

 • Trzymaj pióro między kciukiem a dwoma palcami (wskazującym i środkowym).
 • Twój łokieć powinien być lekko zgięty, aby pozycja była wygodna. 
 • Upewnij się, że palec wskazujący jest zrelaksowany, a nie napięty, aby uniknąć zmęczenia podczas pisania. 
 • Zapewnij sobie swobodny ruch nadgarstka, który umożliwi Ci płynne i eleganckie poruszanie piórem po papierze. 
 • Pozostała część dłoni powinna być lekko położona na kartce, aby móc swobodnie przesuwać dłoń podczas pisania. 
 • Uważaj, żeby za bardzo nie machać piórem, aby nie zrobić kleksów i nie pobrudzić biurka czy swojego ubrania. 

3 Pozycja pióra a eleganckie pisanie 

Nauka pisania piórem nie jest taka prosta, jak się wydaje. Na samym początku trzeba zadbać o to, aby Twoje stanowisko - biurko lub stół - było stabilne. Jeśli nie jest, może utrudnić utrzymanie poprawnej pozycji. Co więcej, sprzątnij niepotrzebne elementy, aby nie przeszkadzały podczas pisania.

Poprawna technika trzymania pióra nie tylko wpływa na estetykę pisma, ale także zapewnia wygodę podczas pisania. Poprawny kąt trzymania narzędzia do pisania wynosi 45 stopni względem powierzchni papieru. Umożliwia to optymalny przepływ atramentu, a także redukuje ryzyko zarysowania kartki i uszkodzenia stalówki. Pióro powinno być umieszczone na palcu wskazującym, aby zapewnić kontrolę podczas pisania. 

4 Nacisk pióra na kartkę 

Na pewno nie raz miałeś do czynienia z długopisem, którego atrament był na wyczerpaniu i mocno przyciskałeś go do powierzchni kartki. W przypadku pióra jest odwrotnie. Powinno lekko i swobodnie dotykać papieru. Unikaj zbyt silnego nacisku, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia powierzchni, po której piszesz i stalówki. 

Nacisk wywierany przez Ciebie na pióro ma także wpływ na grubość linii. Ćwicz kontrolę nad naciskiem, aby tworzyć piękne kaligraficzne napisy i dodać wyrazistości tekstowi. 

5 Praca nad płynnością i kontrolą pióra - praktyka czyni mistrza

Nauka pisania piórem wiecznym to trening cierpliwości i wytrwałości. Podczas praktyki pracuj nad równomiernym rozłożeniem liter oraz odstępami między wyrazami. Co więcej, pamiętaj, aby ruch pióra był płynny. Trzymaj je swobodnie, a nie sztywno. 

Pisanie piórem to umiejętność, która rozwija się stopniowo. Cierpliwość i regularność w praktykowaniu są kluczowe. Dlatego musisz pamiętać o regularnym treningu, który sprawi, że technika, jak i styl pisania będą coraz lepsze. 

Pióro wieczne w zestawie z nabojami

Pióro wieczne szkolne w piksele w zestawie z 3 nabojami kupisz tutaj: https://plecaki.com.pl/pl/p/13-E-01-Pioro-wieczne-szkolne-Astrapen-w-piksele-3-naboje-203120008-NIEB/8946

Jak pisać piórem, jeśli jesteś leworęczny? 

Tak samo, jak w przypadku osób praworęcznych. Trzeba jednak zakupić specjalne pióro i atrament. Ten typ ma stalówkę wyprofilowaną w inną stronę, aby zapewnić komfort i estetyczne pisanie. Co więcej, podczas używania, pióro nie krzywi się i nie robi kleksów. 

Osoby leworęczne powinny uważać, aby nie dotykać dłonią kartki papieru, a także wybrać atrament szybkoschnący, który zapobiegnie rozmazaniu wcześniej napisanego tekstu. 

Nauka pisania piórem - krótkie podsumowanie 

 • Wybierz odpowiednie pióro dla siebie.
 • Pamiętaj o trzymaniu go między kciukiem a dwoma palcami, nadgarstek swobodny.
 • Trzymaj pióro na palcu wskazującym pod kątem 45 stopni.
 • Unikaj zbyt silnego nacisku na kartkę, lekko i swobodnie po niej kreśl.
 • Pamiętaj o płynnym ruchu dłonią - zaangażuj także ramię i przedramię.
 • Ćwicz regularnie, aby utrwalić prawidłową technikę i styl.


To już wszystko w tym artykule. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak pisać piórem. Niezależnie od wieku, każdy może czerpać przyjemność z tej sztuki, odkrywając własny styl. Pamiętaj, aby regularnie ćwiczyć i cieszyć się swoimi postępami.

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl