wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

doświadczenie

10 lat w branży

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!
Czy w szkole średniej potrzebny jest piórnik?
Czy w szkole średniej potrzebny jest piórnik?

Szkoła średnia to czas, w którym dzieci na dobre zmieniają swoje nawyki. Nauka w liceum, technikum czy szkole zawodowej może ukształtować ich osobowość i charakter w zupełnie inny sposób niż ten, z jakiego znaliśmy je we wcześniejszych latach. Widać to także przy okazji wyboru szkolnych akcesoriów - nastolatkowie stawiają na przykład na młodzieżowe plecaki do szkoły czy torby na ramię. Czy znajdzie się w nich miejsce na piórnik?

Piórnik do szkoły średniej - potrzebny czy zbędny?

Piórnik to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia uczniów szkoły podstawowej. Dzieci noszą w nim sporo rzeczy potrzebnych do uzupełniania ćwiczeń i notowania w zeszytach. Pióro i naboje lub odpowiednie wkłady, długopis, zestaw linijek, ołówek, gumka do mazania, klej, nożyczki, kredki - wszystkie te artykuły szkolne muszą znaleźć w nim swoje miejsce. Bywa, że na kredki i flamastry jest przeznaczony nawet osobny piórnik, zwłaszcza w dniach, w których w planie lekcji jest przewidziana plastyka lub technika.

W szkole średniej aż tylu akcesoriów zwykle nosić ze sobą nie trzeba. Wszystko zależy oczywiście od typu wybranej szkoły i profilu klasy, do której uczęszcza młodzież. Nastolatkowie często mocno ograniczają jednak wyposażenie swoich plecaków.

Mimo wszystko w czasie lekcji trudno obyć się bez jednego czy dwóch długopisów, korektora, ołówka i linijki. W plecaku warto też znaleźć miejsce na kolorowy mazak, którym od razu można zakreślić coś ważnego w czasie notowania. Kilka niezbędnych przedmiotów zatem się uzbiera. Najlepszą formą ich zabezpieczenia jest niewielki, młodzieżowy piórnik - dzięki temu nie będzie trzeba przed każdą lekcją nerwowo szukać długopisów w plecaku.

Wraz z pociechami kompletujesz wyprawkę? Sprawdź artykuł "Najważniejsze akcesoria szkolne na lekcje plastyki"

Najpopularniejsze piórniki młodzieżowe

W wielu plecakach i torbach uczniów liceów oraz techników odnajdziemy więc piórniki. Przy ich wyborze kluczowe są dwie kwestie - design i funkcjonalność. Dorosłym łatwiej zrozumieć ten drugi aspekt. Jako że liczba niezbędnych akcesoriów szkolnych w szkole średniej jest znacznie mniejsza niż w podstawówce, nie potrzeba rozbudowanych piórników z wieloma zakładkami i przegrodami.

Jednymi z najpopularniejszych modeli są więc piórniki w formie etui. To idealne rozwiązanie, jeśli piórnik ma mieścić wyłącznie przybory do pisania. Solidna konstrukcja i dający się szybko zasuwać zamek wystarczą, by piórnik był funkcjonalny. Tak łatwo nie jest już przy wyborze kolorów. Sporym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie piórniki w ciemnych barwach, czarne lub granatowe. Wielu nastolatków stawia jednak na bardziej rzucające się w oczy barwy, by nawet tym elementem podkreślić własny styl.

A może dwie komory?

Ciekawym rozwiązaniem dla uczniów szkół średnich są także dwukomorowe piórniki St Right. To opcja dla tych, którzy noszą ze sobą nieco więcej długopisów i innych szkolnych przyborów. Dwie oddzielne, rozsuwane komory pomogą zachować ład i porządek. St Right to uznana marka gwarantująca wysoką jakość, jej oferta to także bogactwo wzorów.

Podobne cechy spełniają piórniki Coolpack. W tym przypadku młodzieży szczególnie przypadają do gustu modele Campus. To propozycja dla tych, którzy chcą się wyróżniać nieszablonowymi wzorami - znajdziemy zarówno oryginalne modele przeznaczone dla dziewczyn, jak i dla chłopców. Campus to rodzaj zasuwanej na zamek saszetki, na której klapce są umieszczone gumki na przybory do pisania. Tego typu piórnik może być wersją pośrednią między rozbudowanymi modelami z podstawówki a ubogimi w przegródki i gumki etui dla młodzieży.

Copyright (c) 2019 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl