wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

doświadczenie

10 lat w branży

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Co spakować do plecaka szkolnego w czasach pandemii? Nowe wymagania

Co spakować do plecaka szkolnego w czasach pandemii? Nowe wymagania

Jeszcze niedawno mało kto się spodziewał, że przyjdzie nam żyć w czasach globalnej pandemii. Dziś jednak musimy uczyć się funkcjonowania przy zagrożeniu koronawirusem. A pandemia wpływa na kolejne obszary naszej codziennej egzystencji.

Nie inaczej jest z nauką w szkołach. Gdy liczba zakażeń szybuje w górę, większość placówek przechodzi w zdalny tryb nauczania. Nawet gdy jednak lekcje odbywają się stacjonarnie, plecaki do przedszkola czy szkoły na czas pandemii muszą mieścić dodatkowe przedmioty, z których dotąd uczniowie nie korzystali. Co spakować do plecaka szkolnego na czas pandemii? Podpowiadamy!

 

Co trzeba mieć w plecaku do szkoły? Bez maseczek się nie obejdzie

Przed pandemią korzystało z nich niewiele osób, dziś w większości zamkniętych pomieszczeń są obowiązkowe. Mowa oczywiście o maseczkach. Na rynku funkcjonują ich różne typy - popularne są te jednorazowe, ale nie brakuje też maseczek wielokrotnego użytku, także z wymiennymi filtrami.

Maseczki w pewnym sensie mogą być dziś również uważane za artykuły szkolne. O ile bowiem w czasie lekcji uczniowie nie muszą ich używać, o tyle w czasie przerw są obowiązkowe. A dokładniej - w czasie korzystania z tak zwanych części wspólnych szkoły. Oznacza to konieczność założenia maseczki przy wyjściu na korytarz lub do szkolnej łazienki.

Każdy uczeń musi więc posiadać przynajmniej jedną maseczkę. W plecaku warto mieć jednak również zapasową. Powinna być zapakowana tak, by nie osadzały się na niej zarazki z wnętrza plecaka - najlepiej w szczelną folię.

Wyposażenie plecaka do szkoły w drugą maseczkę jest ważne szczególnie dla dzieci, które dojeżdżają na lekcje komunikacją miejską. Tam również są obowiązkowe, a po kilkunastu czy kilkudziesięciu minutach w autobusie mogą przemoknąć. Taka wilgotna maseczka nie nadaje się już do użytku w szkole.

 

Co spakować do plecaka? Środki do dezynfekcji

Zgodnie z wytycznymi, które obowiązują od początku pandemii, w unikaniu zarażenia Covid-19 ważne jest dbanie o higienę rąk. Najlepszym sposobem na usuwanie potencjalnych wirusów i zarazków jest regularne mycie rąk i dezynfekcja.

W szkole nie zawsze jest jednak czas, by iść do łazienki. Czasami uczniowie mają tylko kilka minut na zmianę sali. A po drodze dotykają klamek, poręczy czy innych miejsc, na których gromadzą się drobnoustroje. Dlatego ważne jest, by plecaki dziecięce w czasach pandemii znalazły miejsce na środek do dezynfekcji.

Najlepiej sprawdzają się niewielkie, przenośne spraye. Można nimi szybko spryskać ręce i pozbyć się zarazków. Warto mieć też w zanadrzu środek do dezynfekcji smartfonów, z których dzieci często korzystają w szkole i w czasie drogi na zajęcia. Najmniej miejsca zajmą specjalne, jednorazowe gaziki.

 

Pakowanie plecaka do szkoły. Miejsce na rękawiczki

W szkole, ale szczególnie w komunikacji miejskiej, przydatne mogą być także jednorazowa rękawiczki. Dzięki nim na skórę dzieci nie będą się przedostawać wirusy nawet wtedy, gdy nie będzie możliwości prawidłowej dezynfekcji. A najmłodsi często nie mogą się powstrzymać przed dotykaniem twarzy nieumytymi rękami.

Warto więc znaleźć w plecaku miejsce na dodatkowe rękawiczki. Pamiętajmy jednak, że przyniosą pożądany efekt tylko wtedy, kiedy będziemy prawidłowo z nich korzystać. Trzeba więc nauczyć dzieci, jak ich używać. Chodzi przede wszystkim o sposób ściągania rękawiczek. Należy robić to tak, by nie dotykać skórą ich powierzchni. Kilkulatki początkowo mogą mieć z tym pewne problemy.

 

Plecak w czasach pandemii. Pojemniki na jedzenie

Pandemia zmieniła sposób korzystania z placówek gastronomicznych. Nie inaczej jest ze szkolnymi stołówkami i sklepikami. Trzeba w nich zachowywać odpowiednie odległości, często obowiązują limity miejsc. W związku z tym może być trudniej się do nich dostać. Dzieciom może po prostu zabraknąć czasu na zamówienie i zjedzenie posiłku.

Dlatego warto zainwestować w pojemniki na jedzenie. W specjalnych, zamykanych naczyniach można nosić ze sobą do szkoły nawet pożywne, gotowe dania - nie tylko tradycyjne kanapki. To spore ułatwienie w czasach pandemii. Powinny znaleźć się w każdym szkolnym plecaku.

 

Co spakować do plecaka do szkoły? Koniec z pożyczaniem

Oprócz dodatkowych elementów warto zadbać o to, by w plecaku dziecka znalazło się wszystko to, co dotąd było mu potrzebne. W pandemicznej rzeczywistości wyposażenie plecaka szkolnego jest wyjątkowo ważne.

Zgodnie z rządowymi rozporządzeniami uczniowie nie mogą bowiem obecnie pożyczać sobie w czasie lekcji żadnych przedmiotów. Chodzi zarówno o podręczniki, jak i długopisy czy nawet temperówki. Dziecko, przynajmniej teoretycznie, jest więc zdane na to, co przyniesie ze sobą do szkoły. Wszelkie ubytki w szkolnej wyprawce mogą być więc jeszcze bardziej bolesne niż zwykle.

Copyright (c) 2019 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl