Dostawa w tym samym dniu | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

wysyłka tego samego dnia

przy zakupie do godz. 14:00

Możliwy odbiór w punkcie | Plecaki szkolne Plecaki.com.pl

odbiór w punkcie

Skorzystaj z odbioru blisko Ciebie

10 lat w branży | Sklep z plecakami Plecaki.com.pl

doświadczenie

10 lat w branży

Własne kolekcje plecaków szkolnych

własne kolekcje

wyprodukowane tylko dla nas

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, promocjami oraz konkursami !!!

Bezpieczna droga dziecka do domu – wybierz widoczny plecak

Bezpieczna droga dziecka do domu – wybierz widoczny plecak

Kiedy wybieramy plecaki do szkoły dla naszych dzieci, kierujemy się kilkoma zasadami. Powinny mieć odpowiednią wielkość, by pomieścić zeszyty i podręczniki. Do tego ważna jest wygoda użytkowania, ale jednocześnie wybór takiej konstrukcji, która pomoże zadbać o plecy naszych pociech. Czy jednak zwracamy uwagę na to, czy dziecko będzie dobrze widoczne na ulicy?

Bezpieczna droga do szkoły i powrót

Widoczność na wielu polskich ulicach pozostawia sporo do życzenia. Drogi, które prowadzą przez wiele miejscowości, bywają czasami pozbawione jakiegokolwiek oświetlenia. Nieco lepiej jest w miastach, ale i tam uliczne latarnie nie zawsze prawidłowo spełniają swoją funkcję. Z tego powodu wielu kierowców spotkało się zapewne z sytuacją, w której zauważa pieszego poruszającego się poboczem dopiero w ostatniej chwili: tuż przed tym, gdy będą go mijać. Dzieci przechodzące skrajem jezdni dostrzec jeszcze trudniej, sytuację tylko nieznacznie poprawił obowiązek noszenia po zmroku odblasków - wszak dotyczy jedynie terenów niezabudowanych.

Szczególnie powinniśmy zatroszczyć się zatem właśnie o widoczność najmłodszych. Jesienią i zimą wyprawa na pierwsze poranne lekcje zwykle wiąże się z przechadzką przy porannej “szarówce”, której nieraz towarzyszy gęsta mgła. Osobną sprawą są lekcje popołudniowe, które praktykuje się w wielu szkołach z powodu dużej liczby uczniów. Wówczas nawet powrót do domu o godzinie 17 oznacza konieczność przebycia kilkuset metrów po zmroku.

Plecaki Led Coolpack - świecące bezpieczeństwo

Rozmyślając nad sposobami poprawy bezpieczeństwa naszych pociech w drodze do i ze szkoły, warto wziąć pod uwagę zakup specjalnego plecaka. Nie mamy jednak tutaj na myśli tornistrów z odblaskami, które oferuje dla najmłodszych niemal każdy sklep. Plecaki mogą być bowiem wyposażone we własny system oświetlenia - właśnie takie są plecaki Led Coolpack.

Te produkty zostały wyposażone w listwę z oświetleniem LED, która znajduje się na zewnętrznej ścianie plecaka. To autonomiczny system zasilany sprytnie ukrytą wewnątrz baterią. Oświetlenie można łatwo włączyć i wyłączyć specjalnym przyciskiem. Lampy LED mogą mrugać i świecić różnymi kolorami, co sprawia, że dziecka z takim plecakiem nie przegapi już żaden kierowca. Oświetlenie jest wyraźnie widoczne z daleka, w dodatku przyciąga wzrok jeszcze bardziej niż odblaski. System może bez wyłączania działać nawet przez kilka godzin, potem wystarczy wymienić baterię.

Wybierając taki plecak dla dziecka możemy być też niemal pewni, że nie napotkamy sprzeciwu małego ucznia. Świecąca listwa z pewnością uczyni gadżet atrakcyjnym w oczach dzieci. To będzie coś, czym wyróżnią się wśród rówieśników. Plecaki Coolpack są zresztą dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, trafią więc w gusta zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Twoje pociechy będą zadowolone, a Ty będziesz spokojniej wysyłać je do szkoły nawet jesienią i zimą.

Copyright (c) 2023 Plecaki.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl